Przejdź do treści
Gdynia Aerobaltic Airshow 2022 odwołany (fot. LOTOS Gdynia Aerobaltic)
Źródło artykułu

Gdynia Aerobaltic Airshow 2022 odwołany

LOTOS Gdynia Aerobaltic to międzynarodowe pokazy lotnicze, które łączą w sobie lotnictwo i sztukę. To wydarzenie to nie tylko niesamowite podniebne akrobacje najlepszych zespołów i pilotów solowych z Polski i Europy, ale także efekty pirotechniczne, muzyka i specjalne pokazy audiowizualne.

W 2021 roku w ciągu dwóch dni lotnisko Gdynia Kosakowo odwiedziło 40 tys. widzów. Czwarta edycja wydarzenia zgromadziła również ponad 50 tys. odbiorców prowadzonej transmisji on-line. Fani lotnictwa mieli okazję spotkać się bezpośrednio z pilotami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i otrzymać autograf.

Fani tego spektakularnego widowiska, którego głównymi bohaterami są potężne maszyny i ich piloci, z pewnością czekali na informacje o dacie piątej edycji tej imprezy. Jednak organizatorzy opublikowali komunikat o odwołaniu tegorocznych pokazów, który zamieszczamy poniżej.

Komunikat dot. Gdynia Aerobaltic Airshow 2022

"Wszyscy z coraz większym smutkiem i przerażeniem obserwujemy skutki wojny toczącej się tuż za naszą wschodnią granicą. Agresja Rosji na Ukrainę to bezprecedensowy akt barbarzyństwa, którego nie sposób zrozumieć. To także bardzo trudny czas dla europejskiej gospodarki, która skutki wojny odczuwa coraz wyraźniej.

Aeropact, jako producent największych pokazów lotniczych w tej części Europy, a jednocześnie podmiot funkcjonujący w polskim otoczeniu biznesowym, z wielkim żalem zmuszony jest odwołać tegoroczną edycję LOTOS Gdynia Aerobaltic. To trudna dla nas decyzja, ale podjęta w duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników i pilotów. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej nieprzewidywalnej sytuacji geopolitycznej nie jesteśmy w stanie zagwarantować odpowiednio wysokiej jakości organizacyjnej, z której pokazy LOTOS Gdynia Aerobaltic są powszechnie znane.

Jakość tego wydarzenia, poziom obsługi w każdym z obszarów i oczywiście bezpieczeństwo to nasze priorytety, z których nie możemy i nie chcemy zrezygnować.

Jesteśmy przekonani, że to nie jest dobry czas na dla takich wydarzeń jak pokazy lotnicze. Taki moment na pewno nadejdzie i wówczas wrócimy z wydarzeniem jeszcze większym i lepszym. Liczymy na to, że to będzie sierpień 2023 roku."


Przeczytaj również:
LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021 - podsumowanie

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony