Przejdź do treści
Forum Lotnicze 2016 (fot. forumlotnicze2016.pl)

Forum Lotnicze 2016: Czy dobre trendy się utrzymają; rynek lotniczy w Europie

2015 rok dla rynku lotniczego był dobry – wynika z najnowszej analizy Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Polskie porty lotnicze obsłużyły ponad 30 mln pasażerów, co oznacza 12% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Pozytywne trendy widać również w udziale poszczególnych przewoźników w rynku: dynamika ruchu tzw. tanich przewoźników wzrosła o 26%; żaden polski port nie zanotował ujemnej dynamiki ruchu, a lotnisko w Modlinie stało się niekwestionowanym liderem wzrostów. Czy te tendencje utrzymają się w zupełnie nowej sytuacji geopolitycznej, w jakiej znalazła się Europa? Jak na polski i europejski rynek lotniczy wpłynie Brexit? M.in. na te tematy będą rozmawiać uczestnicy Forum Lotniczego, które z inicjatywy Zespołu Doradców Gospodarczych TOR we wrześniu odbędzie się w Warszawie.

Forum Lotnicze to stworzona przez nas płaszczyzna do rozmów między instytucjami publicznymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi działającymi na rynku lotniczym – mówi Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu w Zespole Doradców Gospodarczych TOR. – Analiza zjawisk z minionego roku wskazuje, że polski sektor lotniczy ma duży potencjał. Ważne, by mądrze z niego korzystać i rozwijać go. Mam nadzieję, że we wrześniu będziemy posiadali już szerszą wiedzę odnośnie nowych uwarunkowań, w jakich znalazła się Europa po wygranej w referendum zwolenników Brexitu. Jakie będę jego efekty w poszczególnych sektorach gospodarki, w tym także lotniczym, bo Polacy wiele zawdzięczają przecież wspólnemu niebu w UE, między innymi w podróżach do Zjednoczonego Królestwa? Na pewno będzie ciekawie i inspirująco – dodaje Furgalski.

Forum Lotnicze odbędzie się 14 września. Wydarzenie skupi przewoźników, przedstawicieli infrastruktury i przemysłu lotniczego, a także reprezentantów władz centralnych i samorządowych. O trendach, problemach, wyzwaniach dla rynku lotniczego rozmawiać będą m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA, Związku Regionalnych Portów Lotniczych, szefowie spółek lotniczych oraz portów krajowych i zagranicznych, a także analitycy rynku.

Więcej informacji o Forum Lotniczym na stronie: www.forumlotnicze2016.pl


Przeczytaj również:
Forum Lotnicze 2016

FacebookTwitterWykop

Nasze strony