Fly 2 Leszno Accuracy # 1 – podsumowanie

Paralotniowe zawody na celność lądowania Fly 2 Leszno Accuracy # 1, w kat. FAI 2 odbyły się na lotnisku w Lesznie, w dniach 15-17 sierpnia 2014 roku.

Pogoda, która nie zapowiadała się dobrze, odstraszyła wielu zawodników. Szczęście jednak dopisało i organizatorom udało się zrealizować zamierzony plan rozgrywając 5 konkurencji.

W piątek, wszyscy zawodnicy byli w gotowości startowej i czekali, aż nieboSONY DSC da im zielone światło do rozpoczęcia pierwszych konkurencji.

Tak też się stało. Po godzinie 18: 00, rozegrane zostały dwie konkurencję. Po pierwszym dniu na prowadzenie wyszedł Piotr Kośmider z Poznania. Na drugiej pozycji znalazł się Maciej Bąk z Szamotuł a trzecie miejsce celnie wycelował Łukasz Serafin z Brzegu Dolnego.

Drugiego dnia leszczyńskie lotnisko odwiedził silny wiatr i przelotne deszcze. Zawodnicy, mimo to, czujnie obserwowali warunki atmosferyczne i czekali na hasło: start.

Powtórka z rozrywki, czyli po południu, w towarzystwie ślicznych ciemnych chmur (w oddali) udało się rozegrać trzy konkurencję. Emocje i rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Należy dodać, iż kilku zawodników, po piątkowych konkurencjach, znacznie poprawiło swoją celność w lądowaniu. Dało potwierdzenie organizatorom, jak ważne są zawody na celność.

Poprzez rywalizację, zabawę można poprawić swoje umiejętności w podejściu do lądowania. Po drugim dniu zawodów miejsca na podium nie uległy zmianie, choć walka była na centymetry. Pierwsze miejsce Piotr Kośmider, drugie Maciej Bąk a trzecie Łukasz Serafin.

Sobotni dzień zakończyliśmy miłą i przyjemną „nasiadówką”. Było sympatycznie i wesoło.

Pomimo starań i zaklęć naszych czarownic niedzielna aura zapaliła nam czerwone światło i nie mieliśmy szans na kontynuację zawodów. I w ten sposób nastąpiło zakończenie pierwszych zawodów na celność lądowania Fly 2 Leszno Accuracy #1, w kat. FAI 2.

Pierwsze miejsce zajął Piotr Kośmider z Poznania - wygrał 500 zł oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Drugie Maciej Bąk z Szamotuł – wygrał 300 zł oraz nagrody rzeczowe.

Trzecie miejsce zdobył Łukasz Serafin z Brzegu Dolnego - wygrał nagrody rzeczowe.

Podsumowując zawody uznajemy za bardzo udane. Mimo niekoniecznie dobrych prognoz pogodowych. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział. Mamy nadzieję, że było to dla was niezwykłe doświadczenie, ale również nauka, która z pewnością zaowocuje podczas waszego latania.

Dziękujemy: Prezydentowi Miasta Leszno, Szkoła Paralotniowa ParaStyle dystrybutora Airdesign oraz Wielkopolski Klub Paralotniowy „fly 2 live – live 2 fly” za ufundowanie nagród oraz naszym patronatom medialnym za wsparcie z ich strony.