Festyn lotniczy w Mirosławcu

Festyn Lotniczy w Mirosławcu 05.09.2009r./ fot. mjr Bogdan Ziółkowski

Jak co roku, w pierwszą sobotę września na lotnisku wojskowym w Mirosławcu - odbył się „FESTYN LOTNICZY” z okazji obchodów Święta 12 .Bazy Lotniczej przypadającego na 4 września. Po raz pierwszy festyn połączony został z imprezą organizowaną przez Powiat Wałecki pod nazwą ,,SPOTKANIE NA MIEDZY”, która prezentowała osiągnięcia trzech powiatów: czarnkowsko- trzcianeckiego; strzelecko – drezdeneckiego i wałeckiego.

Od godz. 10.00 zaczęli się pojawiać pierwsi chętni do obejrzenia wystawy statycznej samolotów, śmigłowców , sprzętu wyposażenia policji , państwowej straży pożarnej. W wystawie sprzętu lotniczego prezentowano samoloty i śmigłowce: SU-22, TS -11 Iskra, MIG-21, BELL-206, CESSNA, W3 ANAKONDA, SH 2, H-2G KAMAN. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych festyn odwiedziło około 4 000 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się towarzyszące pokazy: działania Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji , tresury psów służbowych, działania grupy interwencyjnej z zakładu karnego z Wierzchowa oraz gaszenia pożaru przez samolot DROMADER .

W ramach dodatkowych atrakcji, odwiedzający jednostkę mogli zobaczyć między innymi: zrekonstruowane pojazdy z okresu II wojny światowej, wystawę rękodzieła artystów – amatorów, prezentację samoobrony w wykonaniu uczniów profilu policyjno-wojskowego oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, w wykonaniu słuchaczy policealnego studium ratownictwa medycznego.

Swój program artystyczny zaprezentowały: wojskowa orkiestra Sił Powietrznych z Koszalina, amatorskie zespoły z Wałcza oraz z klubu garnizonowego z Mirosławca. Aeroklub pilski zorganizował również loty widokowe. O godzinie 17.30 festyn zakończyła gwiazda wieczoru - cover zespołu ABBA .

autor: mjr Bogdan Ziółkowski

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus