Przejdź do treści
Fly Fest 2022 - plakat (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)
Źródło artykułu

Festiwal lotniczy Fly Fest 2022 już w ten weekend

Już po raz dziesiąty spotkamy się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W programie dużo samolotów w powietrzu i na ziemi oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy na największy lotniczy piknik w centralnej Polsce. Zabierzcie ze sobą całe rodziny. Zaplanujcie ten weekend w Piotrkowie Trybunalskim.

W dniach 2-3 lipca 2022 r. na piotrkowskim niebie można będzie oglądać samoloty, śmigłowce, wiatrakowce i inne maszyny latające, a przede wszystkim emocjonujące pokazy pilotów akrobacyjnych. Na fanów lotnictwa czekają 4 bloki pokazowe, walki powietrzne, pokazy akrobacji, lotnicze gwiazdy.

Gwiazdą tegorocznych pokazów Fly Fest w Piotrkowie będzie znana z podniebnej walki powietrznej grupa Retro Sky Team. Swój kunszt zaprezentują też ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny, Cellfast Flying Team oraz Zespół Akrobacyjny ORLIK.

Na jubileuszowych pokazach w Piotrkowie, na jednym z najlepszych na świecie samolotów do akrobacji – Extra 330SC spektakularne manewry żyroskopowe, niedostępne dla innych samolotów zaprezentuje Bartek Pyzik, Mistrz Polski. Kilka dni temu Bartek zdobył podczas 56. Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced w Suwałkach kolejny tytuł Mistrza. 

Przed publicznością Fly Fest wystąpi Lukasz Czepiela, znakomity pilot akrobacyjny. Tym razem zobaczycie go na pokazach w sobotę w samolocie CarbonCub. Goście przybyli na lotnisko w Piotrkowie zobaczą też w pokazie dynamicznym śmigłowiec BO105 pilotowany przez Macieja Dominiaka.

Na piotrkowskim niebie zaprezentują się też: Grupa Boreas Flying Team – pokaz lotów w szyku; samoloty transportowe CASA – 295M pokaz lotów w szyku; Lot Flight Academy – pokaz lotów w szyku. Trzykrotnie w ciągu każdego dnia zaprezentują się też skoczkowie spadochronowi.

W ten weekend w Piotrkowie przy Mediatece oraz na lotnisku fani lotnictwa zobaczą też balony, dużo balonów na ogrzane powietrze. Tradycyjnie X pokazom towarzyszy III Balonowy Fly Fest. Balony zobaczycie w piątek wieczorem przy Mediatece, rankiem w sobotę i wieczorem oraz w niedzielę o poranku na lotnisku.

Dla fanów lotnictwa organizatorzy przygotowali też wykłady na temat bezpieczeństwa w lotnictwie, a także loty widokowe. Zaprezentuje się Grupa Historyczna Lotnictwa Polskiego. Będą również symulatory lotu, gry i zabawy dla dzieci w ramach akcji "Smyki na start" oraz lotnicze wesołe miasteczko i food trucki.

Zapraszamy. Wstęp wolny.


Przeczytaj również:
Fly Fest 2022 – jubileuszowe pokazy lotnicze w Piotrkowie Trybunalskim

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony