Przejdź do treści
Europejskie Sympozjum Spadochronowe 2024 (fot. European Skydiving Symposium)
Źródło artykułu

Europejskie Sympozjum Spadochronowe startuje już 6 marca

Już za trzy tygodnie, w dniach 6-8 marca 2024 r., pod Warszawą, odbędzie się 5. edycja Europejskiego Sympozjum Spadochronowego.

Poprosiliśmy o rozmowę Martę Molińską, jedną z organizatorek ESS, aby dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu.

Marto, dla kogo jest to sympozjum? Dla producentów, właścicieli stref zrzutu, instruktorów, fun jumperów?

Może to zabrzmieć banalnie, ale tak naprawdę jest dla wszystkich. Przygotowaliśmy 5 oddzielnych ścieżek dla różnych rodzajów skoczków. Ścieżka Fun Jumper jest dostępna przez wszystkie 3 dni wydarzenia, a ścieżki profesjonalne w określone dni zgodnie z agendą. Będziemy mieli następujące ścieżki: tandem/kamera, zarządzanie strefą spadochronową, instruktorską, ścieżkę dla riggerów i dodatkową ścieżkę w strefie Expo, gdzie nasi sponsorzy mogą również dzielić się swoją wiedzą edukacyjną z publicznością podczas przerw.

Co jest w ofercie dla fun jumperów?

Oprócz oczywistych - wejścia na wszystkie seminaria, warsztaty, panele dyskusyjne i Expo - bilet zawiera losy na loterię, zestaw do tłumaczeń na żywo (jeśli ktoś potrzebuje), after party w czwartek, koszulkę ESS i plecak z gadżetami od sponsorów.

Stworzyliście bardzo interesującą listę seminariów, czy możecie się nią z nami podzielić?

Oczywiście. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej agendy. Wspaniale ukształtował się skład prawdziwych supergwiazd i bardzo doświadczonych osób ze świata skydivingu. Będziemy mieli przemówienie inauguracyjne Briana Germaina, ale również superważne tematy zostaną omówione przez Alberta Berchtolda, Maxine Tate, Martina Kristensena, Beau Riebe, Jaspera van der Meera i wielu innych. Lista jest długa, będziemy gościć 38 prelegentów dosłownie z całego świata.

To 3-dniowe wydarzenie, czy polecasz przyjść na wszystkie 3 dni? Czy każdego dnia są różne tematy?

Ani jedno seminarium nie jest powtarzane, więc wszystkie są unikatowe i również nie są nagrywane, więc osobista obecność jest jedynym sposobem, aby skorzystać z wiedzy dzielonej podczas wszystkich sesji. Co również ważne, każdego dnia mamy loterię z bardzo wartościowymi nagrodami od naszych wspaniałych sponsorów. Oczywiście moja rekomendacja to uczestnictwo we wszystkich 3 dniach wydarzenia.

A co z życiem towarzyskim? Czy planujecie może jakąś imprezę?

W pierwszym dniu odbędzie się specjalne pre-party dla Sponsorów, Prelegentów i Ambasadorów, jako forma podziękowania za ich niesamowity wkład w ESS. Wszyscy inni uczestnicy mogą korzystać z basenu, kręgielni i SPA lub innych aktywności. Wielkie after party odbędzie się drugiego dnia – liczymy, że będzie ono przynajmniej tak epickie, jak ostatnio.

A co z hotelem? Dlaczego wybraliście akurat to miejsce? Czego możemy się spodziewać, jeśli chodzi o jedzenie i napoje?

Wybraliśmy to miejsce z trzech powodów: wielkość obiektu, który może pomieścić nasze sympozjum, fantastyczne jedzenie oraz dodatkowe atrakcje dla uczestników - basen/SPA/kręgielnia itp.

Opisz sympozjum w 5 słowach.

Edukacyjne, zorientowane na bezpieczeństwo, intensywne, wymagające, zabawne.

Skoczków ilu różnych narodowości spodziewacie się gościć?

Aktualnie mamy przedstawicieli 18 różnych narodowości, większość z nich z Europy, ale będą goście z innych kontynentów, zwłaszcza z USA.

Macie program Ambasadorów, z przedstawicielami w wielu krajach europejskich, jaką funkcję pełnią Ambasadorzy?

Uruchomiliśmy ten program przed tą edycją i działa! Zwiększyliśmy liczbę zagranicznych uczestników z 25% do 45%! W każdym kraju chcemy mieć jedną lub dwie osoby, które są naszymi przedstawicielami i mogą odpowiadać na pytania potencjalnych uczestników o wydarzenie, daty, miejsce, logistykę, bilety itp. W ten sposób uczestnicy mogą się zwrócić do kogoś, kogo znają osobiście lub przynajmniej kto mówi w ich ojczystym języku.

A co z zarządzającymi różnymi strefami zrzutu?

Zapraszamy wszystkich właścicieli i zarządzających strefami do dołączenia do naszego programu dla stref spadochronowych. Strefa może dołączyć jak wspierająca, aby otrzymać 1 darmowy bilet za zgodę na lokalną reklamę ESS lub może ubiegać się o stoisko, aby lepiej przedstawić swoją ofertę wszystkim uczestnikom na miejscu.

Wydarzenie odbywa się w dniach 6-8 marca 2024, tuż przed Safety Day w większości krajów, czy to celowe?

Uważamy ESS za największe dni bezpieczeństwa przed rozpoczęciem sezonu. Wiele stref zrzutu koncentruje się na lokalnych zasadach bezpieczeństwa i procedurach. Podczas ESS omawiamy ogólne tematy, które mogą dotyczyć wszystkich stref spadochronowych. Myślę, że najlepszym przygotowaniem do sezonu jest uczestnictwo w ESS i dołączenie do lokalnego Safety Day.

Jak idą przygotowania? Jeszcze dużo do zrobienia?

Do wydarzenia zostało już mniej niż 2 tygodnie i prawie wszystko jest już gotowe. Teraz możemy skupić się na detalach, które jak wiem są często doceniane: dobre jedzenie, przydatna aplikacja mobilna, szczegóły imprezy…

To trzecie Europejskie Sympozjum Spadochronowe, tak? Czy macie wielu uczestników z poprzednich lat?

Tak, to trzecie EUROPEJSKIE Sympozjum Spadochronowe, mieliśmy 2 lokalne edycje przed 2020. I tak, wiele osób widzi wartość w takich spotkaniach. Zawsze jesteśmy bardzo szczęśliwi widząc ludzi wracających. Każda edycja jest zupełnie inna pod względem treści, więc uczestnictwo w ostatniej nie jest powodem, aby opuścić tę! ;)

Gdzie możemy dowiedzieć się więcej?
Na naszych kanałach społecznościowych (Facebook & Instagram) oraz na naszej stronie internetowej: www.skydivingsymposium.eu


Przeczytaj również:
Europejskie Sympozjum Spadochronowe 2024
Europejskie Sympozjum Spadochronowe 2024 coraz bliżej

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony