Egis: 10 mln euro na inwestycje w lotnisko Warszawa-Modlin. Mazowsze się zgadza

Port Lotniczy Warszawa-Modlin (fot. A. Wajda)

Francuska firma Egis Airports Network chce nie tylko przejąć udziały w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin, ale być jego zarządcą. Na obecność w spółce prywatnego inwestora zgodził się już Samorząd województwa mazowieckiego. Marszałek Adam Struzik ma nadzieję, że podobną aprobatę wyrazi inny udziałowiec, państwowe Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze.

Czwartkowa konferencja prasowa marszałka województwa mazowieckiego, Adama Struzika i Anthony’ego Martina, przedstawiciela firmy Egis Airports Network, zaowocowała w nowe informacje w sprawie dalszych losów podwarszawskiego portu lotniczego w Modlinie. – Zarząd województwa wyraził wolę na obecność inwestora prywatnego w spółce port lotniczy Warszawa-Modlin. Opowiadamy się za rozwojem lotniska mimo różnych problemów, uważamy, że port ma przed sobą perspektywę rozwoju i uniknięcia wielu dyskusji odnośnie pomocy publicznej – mówił Adam Struzik.

Anthony Martin, przedstawiciel firmy Egis zarządzającej 17 średniej wielkości lotniskami w 17 krajach, wyraził zainteresowanie nie tylko przejęciem części udziałów, ale także zarządzaniem całym portem. Na początek inwestor prywatny mógłby przejąć 24 proc. Egis nie chce jednak podawać konkretnej kwoty, która byłaby wymagana do przejęcia udziałów. – Chcielibyśmy być udziałowcem i zarządzającym lotniskiem w Modlinie, jesteśmy zainteresowani rozmową z innymi udziałowcami – mówił przedstawiciel Egis.

Uważa on, że sytuacja lotnisk na Mazowszu, choć dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa, ma potencjał do rozwoju i będzie się poprawiać. Martin widzi w Modlinie ogromny potencjał, mimo konkurencji w postaci Portu Lotniczego Radom.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus