Przejdź do treści
Dzień Otwartych Koszar 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu (fot. 42 Baza Lotnictwa Szkolnego)
Źródło artykułu

Dzień Otwartych Koszar 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu

Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego oraz Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" zapraszają wszystkich miłośników lotnictwa na Dzień Otwartych Koszar.

Jeżeli nie macie jeszcze planów jak spędzić sobotę to zapraszamy w dniu 27 sierpnia 2022 r. na plac przed Wojskowym Portem Lotniczym w 24.BLSz na piknik z okazji Święta Lotnictwa oraz jubileuszu 90-lecia lotnictwa wojskowego na ziemi radomskiej.

O godzinie 10:00 odbędzie się uroczysty apel. Podczas hymnu Polski na niebie pojawią się trzy szkoleniowe odrzutowce – samoloty M-346 Master, Potem w programie jest wystąpienie dowódcy 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, następnie zostanie wręczona chorągiew bazy. Zaplanowano też wręczenie odznaczeń i podziękowań oraz defiladę pododdziałów.

Na niebie w pokazach lotniczych zaprezentują się piloci w samolotach PZL-130 Orlik, Extra-300L oraz Morane. Będzie też można zobaczyć zrzut skoczków spadochronowych z samolotu M-28 Bryza (desant flagowy).

Jednym z punktów wydarzenia są również wycieczki z przewodnikiem na nowo wybudowany terminal Lotniska Warszawa-Radom. Na przybyłych gości czekać będzie również wystawa statyczna sprzętu wojskowego. Będzie też trenażer do nauki i kontroli celowania TCW-97 "Cyklop", a także pokaz sprzętu służb mundurowych miasta Radom.

Więcej szczegółów Dnia Otwartych Koszar również na stronie www.echodnia.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony