Dzień Otwarty i Jubileuszowy Bieg Solidarności ...na lotnisku

Lublin Airport

2 czerwca br. (sobota) odbędzie się Dzień Otwarty na terenie budowy Portu Lotniczego Lublin. Impreza będzie połączona z XX Międzynarodowym Biegiem Solidarności „Lubelski Lipiec ‘80”. To niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w prologu jubileuszowego biegu i przyjrzeć się jak powstaje największa inwestycja na Lubelszczyźnie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9:30. Zwiedzający będą mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda budynek terminalu pasażerskiego, z którego już pod koniec tego roku skorzystają pierwsi pasażerowie. Przedstawiciele Portu Lotniczego Lublin przybliżą szczegóły dotyczące inwestycji i odpowiedzą na pytania zainteresowanych. Będzie można obejrzeć pokaz sterowanych modeli samolotów, wystawę zdjęć oraz filmy promujące lubelskie lotnisko, wyświetlane na dużym ekranie.

Bieg Solidarności wyruszy z lotniska o godzinie 10. Uczestnicy pobiegną wzdłuż płyty postoju samolotów, fragmentem drogi Mełgiewskiej a następnie przez Franciszków do placu Konstytucji 3 maja w Świdniku. Długość trasy to 3,5 km.

Prolog biegu z lotniska nie będzie to rywalizacją sportową. To część pozakonkursowa, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni, niezależnie od tego, czy startują w konkurencji biegu głównego - zapewnił Marek Wątorski, dyrektor biegu i zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność". Każdy startujący otrzyma pamiątkową koszulkę.

Port Lotniczy Lublin przygotował specjalne autobusy, które dowiozą wszystkich chętnych na miejsce.

Autobus z Lublina wyjedzie o godzinie 8.30 spod hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4 (zapisy na autobus z Lublina pod numerem telefonu: 81 479 01 94), a ze Świdnika o 9.30 z ul. Spółdzielczej, obok urzędu miasta (zapisy na autobus ze Świdnika: 81 468 74 54, e-mail: portal@poczta.swidnik.pl).

- To jedyna okazja, aby przebiec się po płycie postoju samolotów, czyli tzw. części airside lotniska. Zachęcam również do wzięcia udziału w głównym Biegu Solidarności. To doskonały sposób, aby upamiętnić, te ważne historyczne wydarzenie. Poza tym, bieganie to świetna rozrywka. Ja na pewno wystartuję.– zadeklarował Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Konkursowy Bieg Solidarności odbywa się na dystansie 14 km. Rozpocznie się o 11.30 (z placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku, po zakończeniu prologu, po krótkiej przerwie), a zakończy ok. godziny 13.15,(na stadionie MKS Start Lublin).Aby wziąć w nim udział, trzeba zapisać się w biurze zawodów. (Lublin ul. Królewska 3. (tel. 81 5320811, w 41 fax. 81 5323301),
e-mail:bieg.lublin@solidarnosc.org.pl).

 

Źródło: Port Lotniczy Lublin
comments powered by Disqus