Dwie ważne inwestycje ruszyły na lotnisku w Jasionce

Lotnisko Rzeszów-Jasionka.jpg

Spółka Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. końcem czerwca br. rozpoczęła realizację dwóch ważnych projektów inwestycyjnych wpisujących się w dynamiczny rozwój jedynego na Podkarpaciu międzynarodowego portu lotniczego.

Pierwszą z inwestycji jest rozbudowa i modernizacja strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, który to projekt będzie kosztował prawie 4,7 miliona złotych. Inwestycję realizuje firma remontowo-budowlana Firemb z Rzeszowa, a czas realizacji przewidziany jest na 12 miesięcy. Dzięki rozbudowie Lotniskowa Straż Pożarna zyska m.in. możliwość garażowania wszystkich pięciu posiadanych jednostek gaśniczych, jak również utworzone zostanie nowe stanowisko dowodzenia oraz specjalne pomieszczenie dla sztabu kryzysowego.

Drugą z inwestycji, również związaną ściśle z bezpieczeństwem lotniska, jest budowa systemu zaopatrzania w wodę do celów ratowniczych. Wart 4,75 miliona złotych projekt realizuje Inżynieria Rzeszów, a system ma być oddany do eksploatacji w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Realizacja nowego systemu opiera się na budowie sieci wodnej i ciągu hydrantów wzdłuż jednej z najdłuższych w Polsce dróg startowych (3,2 km) tak, aby w razie akcji gaśniczej na pasie strażacy mogli pobierać wodę bezpośrednio w miejscu jej prowadzenia.

Obie wskazane inwestycje są dofinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa podkarpackiego. Poziom dofinansowania w przypadku obu projektów wynosi 85 proc.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów
comments powered by Disqus