Przejdź do treści
Źródło artykułu

Dwa obwieszczenia Prezesa ULC dot. eksploatacji statków powietrznych

W Dzienniku Urzędowym ULC, pod pozycją 4, opublikowane zostało Obwieszczenie Nr 1/2024 Prezesa ULC z dnia 26 stycznia 2024 r. w sprawie ogłoszenia tekstu Załącznika 6, części I do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym, sporządzonej w Chicago dnia 7 grudnia 1944 r.

Załącznik 6 – „Eksploatacja statków powietrznych”, cz. I – „Międzynarodowy zarobkowy transport lotniczy – samoloty” (wyd. jedenaste), obejmuje zmiany od 1 do 46 do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym.

Pełny tekst Obwieszczenia Nr 1/2024 dostępny jest tutaj (LINK)

W Dzienniku Urzędowym ULC, pod pozycją 5, opublikowane zostało Obwieszczenie Nr 2/2024 Prezesa ULC z dnia 26 stycznia 2024 r. w sprawie ogłoszenia tekstu Załącznika 6, części I do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym, sporządzonej w Chicago dnia 7 grudnia 1944 r.

Załącznik 6 – „Eksploatacja statków powietrznych”, cz. I – „Międzynarodowy zarobkowy transport lotniczy – samoloty” (wyd. dwunaste), obejmujący zmiany od 1 do 48 do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym.

Pełny tekst Obwieszczenia Nr 2/2024 dostępny jest tutaj (LINK)

Obecne wydanie Załącznika 6, Część I zawiera normy i zalecane metody postępowania przyjęte przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, jako normy minimalne stosowane podczas użytkowania samolotów przez operatorów upoważnionych do prowadzenia działalności w ramach międzynarodowego zarobkowego transportu lotniczego. Działalność w międzynarodowym zarobkowym transporcie lotniczym obejmuje rozkładowe, międzynarodowe usługi lotnicze i nierozkładową działalność w ramach transportu lotniczego za wynagrodzeniem lub poprzez wynajem.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony