Druki 154

ULC

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, iż uwzględniając postulaty środowiska lotniczego, podejmie starania w celu pełniejszego dostosowania krajowego systemu licencjonowania personelu lotniczego do potrzeb wynikających z dynamicznie zmieniających się uwarunkowań zewnętrznych.

Wymagać to będzie wprowadzenia zmian m.in. do rozporządzenia Ministra Infrastruktury sprawie licencjonowania personelu lotniczego, rozporządzenia Ministra infrastruktury w sprawie certyfikacji działalności w lotnictwie cywilnym oraz Podręcznika Licencjonowania Personelu Lotniczego.

Wszelkie podjęte w tym kierunku prace będą miały na celu m.in. wprowadzenie do krajowego porządku prawnego poprawionej wersji druku 154, zgodnego z JAR-FCL.

Szacuje się, że cały proces legislacyjny zakończy się nie wcześniej niż w połowie tego roku. Nowe druki będą wdrażane, w porozumieniu z zainteresowanymi, od początku sezonu lotniczego.

Do tego czasu Urząd Lotnictwa Cywilnego poleca stosowanie obecnej wersji druku, zgodnie z postanowieniami dokumentów regulaminowych ośrodków szkolenia lotniczego. Druk ten będzie uważany za informację dla ULC o aktualnie prowadzonej działalności szkoleniowej (nie będzie stanowił podstawy do wprowadzania ograniczeń w działalności szkoleniowej ośrodków).

Należy mieć na uwadze fakt, iż zgodnie z Załącznikiem nr 1a do JAR-FCL 1.055 pkt 23, ULC może wystąpić do ośrodków szkolenia lotniczego FTO z żądaniem przedłożenia dokumentacji i raportów dotyczących prowadzonych szkoleń, a ośrodki muszą tę dokumentację przedłożyć. Podobna regulacja dotyczy ośrodków TRTO, o czym stanowi załącznik 2 do JAR-FCL 1.055 pkt 20.

Dodatkowo Urząd Lotnictwa Cywilnego planuje podjąć współpracę ze środowiskiem lotniczym w celu wypracowania nowego systemu nadzoru nad ośrodkami szkolenia.

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus

Komentarze

skończy się jak zwykle. Winni przestępstw zostaną na swoich ciepłych posadkach, a prezes Kądziołka ze smutkiem ogłosi, że nikt nie chce przyjść do pracy w urzędzie. Choć pytał parę osób :-) Panu prezesowi uprzejmie donosimy, że ogłoszenia o wakatach zamieszcza się w poniedziałkowej wyborczej. Na kogoś z nas nie ma szans. I wcale nie chodzi o małe pieniądze tylko o reputację urzędu którą pan prezes trzymając przestępców wypracował. Żeby być urzędnikiem wcale nie trzeba być z branży. Wystarczy odrobina inteligencji i chęci poznawcze. JAR można się nauczyć. Nie ma gorszej drogi niż brnięcie w układ skrajnie niekompetentnej patologii typu Chwazik, Fibingier i reszta. Otwórzmy w końcu oczy.

To jakaś paranoja. Co to za brednie o zmieniających się uwarunkowaniach zewnętrznych. Albo o koneczności zmiany rozporządzeń. Czy to znaczy, że te pogibusy chcą dorobić prawo do własnych przekrętów? Wy już lepiej nic nie przerabiajcie. Wystarczy czytać ze zrozumieniem i z odrobiną woli zrozumienia. Jak nie wiecie o co chodzi zapytajcie mądrzejszych.
Kto to pisze takie pierdoły w imieniu ULC, wstydu nie ma?
Albo "zgodnie z postanowieniami dokumentów regulaminowych ośrodka" - a kto wymusił bezprawne wpisy szantażem ? Jaja sobie robicie? Natychmiast zatwierdzić zmiany w programach i instrukcjach, bo jak nie to EASA nam zmieni!
Ten propagandowy gniot to tylo kolejny dowód bezczelnego chamstwa wszechpanującego w tej beznadziejnej instytucji.

ja tez słyszałem, że ruch z odsunięciem super trio jest pozorny. Zastąpia ich, ale pozostana w ULC. Panie Prezesie proponujemy nastepujące nowe stanowiska dla chłopaków:
Bogdan - szef wydziału współpracy polsko-niemieckiej, Jureczek - szef komisji just culture, Lepian - palacz

tak udało się, ale w górę. Zakład że tutaj będzie tak samo? Jak prezes zostawił ich nawet po tym jak się przyznali do zmajstrowania Niemcowi licencji, to chyba nic ich nie ruszy. Pójdą na tylny fotel i dalej będą szkodzić. A wszystko w imię fałszywego pojęcia ratowania wizerunku urzędu. Pozorne ruchy personalne i tania propaganda. I to dopiero w zagrożeniu skandalem i sądem. Nie odpuszczajcie Panowie, nie dajcie się omamić. Alternatywy 4 zgotujmy im na audycie EASY. Ja będę Balcerkiem

A pamietacie Panstwo polski film Alternatywy 4? Tam tez sie udalo wywalic gospodarza domu...

A pamietasz co się z nim stało jak już udało sie go wywalić? Lepiej nie kuś losu....

Wobec tych trzech Panów powinien być zastosowany paragraf z Kodeksu Pracy o dyscyplinarnym zwolnieniu ponieważ działali na szkodę instytucji w której pracują, u prywatnego pracodawcy nie zagrzaliby nawet minuty, ale to są "jaśnie wielmożni Panowie Urzędnicy"

jeden z ośrodków złożył zawiadomienia o uzasadnionym podejrzenu popełnienia przestępstwa przez urzedników ULC -

na okoliczność niezatwierdzania szkoleń z powodu EPBC lub NCR
Art.231§ 1 kk funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

na okoliczność wymuszania nielegalnych wpisów w dokuenty regulaminowe i gróźb karalnych wobec osób nominowanych:
Art. 246 kk, funkcjonariusz publiczny lub ten, który działając na jego polecenie w celu uzyskania określonych zeznań, wyjaśnień, informacji lub oświadczenia stosuje przemoc, groźbę bezprawną lub w inny sposób znęca się fizycznie lub psychicznie nad inną osobą, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10

Tak więc cała przetępcza szajka z LPL padła ofiarą swojej największej fobii i najczęstszego argumentu przy straszeniu ośrodków.

Oj pachnie sądem... Panie prezesie, wszystkie druki JAR-FCL zostały wprowadzone w momencie przyjęcia regulacji JAR-FCL. Co tu wprowadzać? Jaka legislacja? Co wy chcecie tam tworzyć nowe unijne regulacje? A macie jakiś fachowców do tego? Bo to co się teraz dzieje wymaga kata i topora. A za pół roku to nie będzie praktycznie już nikogo z licencją zgodną z 1603 bo je wymienicie na JAR-FCL...(te o których mowa w JAR-FCL)
Wstyd i mydlenie oczu! Weź się pan wreszcie do pracy przewietrz pan ten Urząd bo zrobi to za pana sąd albo EASA. Skończyło się. Jeszcze jedna taka pseudo-polityczna odpowiedź i sam dorzucę się do zbiórki na opłaty sądowe i podpiszę pod pozwem zbiorowym. Powiadomić EASA, JAA i MI. Brawo AOPA!!!! Nie odpuszczać!!! To nie zemsta to PRAWO jednakowe dla wszystkich. Także dla pana panie Prezesie Kruszyński. Do roboty!

Czy wobec tego należy rozumieć, że wydanie nowego "polecenia" Prezesa w dzisiejszym oświadczeniu oznacza, że traci moc "polecenie" Prezesa stosowania właściwych druków AGM JAA z dnia 14.03.2006 ???

"cały proces legislacyjny zakończy się nie wcześniej niż w połowie tego roku" po to żeby wycofać druk który nigdy nie był w obrocie prawnym?

Takimi oświadczeniami władza tylko pokazuje jaki ma szacunek do pieniędzy podatników.

he he ... nie ma jak wierny rzecznik prasowy który zamiast napisać "wymusiliśmy bezprawnie na ośrodki szkoleniowe stosowanie własnej wersji druku 154, niezgodnego z JAR-FCL" pisze na okrągło o pracach nad "wprowadzeniem do krajowego porządku prawnego poprawionej wersji druku 154, zgodnego z JAR-FCL".

Tak przy okazji, wszystkim głodnym "polecam" nową włoską knajpę za rogiem z pysznym antrykotem i "polecam" do niego pyszne czerwone Bordeaux...

Panu Prezesowi natomiast "polecam" lekturę rozporządzenia 1603 z której nie wynika konieczność wykorzystywania druku 154 (lub innego) do informowania ULC o aktualnie prowadzonej działalności szkoleniowej.

Panie Prezesie - przypominam, że nowe prawo (jeszcze) nie tworzy się w tym kraju za pomocą oświadczeń prasowych.

to nie wszystko: dzisiaj wymiotło Bogdana Ch. (uciekł w chorobę, bo dostał cynk o planowanym odwołaniu), Jerzego B. i Lepiana. Dwóch pierwszych zastąpili bardzo profesjonalni urzędnicy. To najpiękniejszy dzień w historii lotnictwa. Jeszcze będzie normalnie!

Po takim stwierdzeniu minimum w LPL powinna być przeprowadzona weryfikacja kompetencyjna a wobec osób funkcyjnych wyciągnięte wnioski dyscyplinarne, ponieważ one powinny czuwać nad tym żeby przepisy były zgodne z europejskimi a jeżeli nie są, to dbać o to by doprowadzić do tego, za to biorą pieniądze. Jeżeli nie robią tego, a wręcz przeciwnie, wykorzystują do utrudniania działalności lotnictwa w niezbyt chyba jasnych intencjach, to dla tych Panów nie powinno być miejsca w instytucji która za pieniądze podatników i z opłat pobieranych powinna działać na rzecz tegoż lotnictwa. Jej funkcjonowanie przypomina dawne Komitety przewodniej siły i nie ma nic wspólnego z demokracją.

Nadają sie do innej instytucji działającej za kasę podatników - więzienia. Za świadome działanie przestępcze na szkodę państwa polskiego.

1. Tu nie było żadnych postulatów - tu był skandal
2. Natychmiast powinna pójść informacja do MI i EASA - jak się to prostuje - pół roku?
3. Końcówka brzmi jak groźba!
4. Druk jest prosty do Jarowskiego doklejamy logo ULC i broń Boże tłumaczeń.

Serdecznie pozdrawiamy z kręgu EPBC :)

Proba zalagodzenia afery! Mam nadzieje, ze tym razem AOPA i D.Sz. pojdziecie dalej za ciosem i nie dacie sobie zamydlac oczu! Niech poleca w koncu wszystkie odpowiedzialne za to glowy!