Przejdź do treści
Port Lotniczy Warszawa-Radom - terminal (fot. Polskie Porty Lotnicze)
Źródło artykułu

Drugi przewoźnik rozkładowy oraz podwójna oferta Biura Podróży Itaka na Lotnisku Warszawa-Radom

Lotnisko Warszawa-Radom zyskało drugiego przewoźnika rozkładowego, a czwartego łącznie. Pierwsze, uruchomione jeszcze w sezonie zimowym połączenie Wizz Air do Larnaki na Cyprze jest czwartym kierunkiem zapowiedzianym na sezon zimowy z Lotniska Warszawa – Radom po Rzymie, Paryżu i Szarm el-Szejk. Międzynarodowy przewoźnik niskokosztowy Wizz Air rozpocznie regularne loty z radomskiego lotniska już 13 grudnia 2023 roku.

Lotnisko Warszawa-Radom od momentu uruchomienia w kwietniu br. obsłużyło ponad 86 tys. podróżnych i zajmuje coraz mocniejszą pozycję na mapie polskich lotnisk regionalnych. Lotnisko otwarte zostało w kwietniu bieżącego roku, a już pobiło czterokrotnie wynik zbiorczy jego poprzednika z lat 2015-2017. 

Doskonałe wyniki Lotniska Warszawa-Radom były jednym z argumentów, który sprawił, że WizzAir zdecydował się uruchomić nowe połączenie. Międzynarodowa linia lotnicza Wizz Air to drugi rozkładowy, a ogółem czwarty przewoźnik, który postawił na Lotnisko Warszawa-Radom. Oprócz zagranicznego przewoźnika niskokosztowego w sezonie zimowym z radomskiego lotniska będą startować również samoloty kilku innych linii lotniczych.

Wizz Air rozpoczyna współpracę z Lotniskiem Warszawa-Radom od atrakcyjnego kierunku do Larnaki na Cyprze. Pierwszy rejs będzie obsłużony jeszcze w tym roku – 13 grudnia 2023 roku. Loty do Larnaki będą realizowane 2 razy w tygodniu, w środy i soboty.

Bardzo cieszę się z decyzji Wizz Air. Jest to fantastyczna wiadomość nie tylko dla Lotniska Warszawa-Radom, ale również dla naszych pasażerów. Jestem przekonany, że połączenie naszego partnera zyska popularność, a nasza baza pasażerska będzie dynamicznie rosła. W krótkim czasie od otwarcia pobiliśmy zbiorczy wynik z kilku lat działalności starego portu. To dowód, że Lotnisko Warszawa-Radom już osiągnęło sukces i na trwałe wpisało się na mapę lotniczej Polski – mówi Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych S.A.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić nową trasę z Radomia. Ta ekspansja jest świadectwem naszej misji uczynienia podróży lotniczych bardziej dostępnymi i przyjemnymi dla coraz większej liczby pasażerów. Cieszymy się, że możemy zaoferować nowe miejsce wypoczynku dla podróżnych z Radomia. Z niecierpliwością czekamy na obsługę pasażerów na tej trasie i zapewnienie im wyjątkowych wrażeń. Pasażerowie mogą oczekiwać najwyższych standardów obsługi, komfortu i bezpieczeństwa dzięki naszej nowoczesnej flocie i oddanej załodze, która stara się, aby każdy lot był beztroski i przyjemny – mówi Sasha Vislaus, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air

Dodatkowo Biuro Podróży Itaka zdecydowało o zwiększeniu swojej wakacyjnej oferty z Lotniska Warszawa-Radom. Na ten moment, w sprzedaży na sezon lato 2024 dostępne są już następujące kierunki: Antalya, Burgas, Tirana oraz nowe w siatce połączeń – Heraklion i Marsa Alam.

Itaka w pierwszym roku funkcjonowania lotniska w Radomiu osiągnęła bardzo dobre wyniki. Wysłaliśmy stąd około 10 tys. klientów, obłożenie było na poziomie 95%, w związku z powyższym podjęliśmy decyzję o rozwoju liczby kierunków oferowanych z lotniska w Radomiu – mówi Piotr Henicz, wiceprezes i współwłaściciel BP Itaka Holdings.

Decyzja Biura Podróży Itaka potwierdza potencjał Lotniska Warszawa-Radom. Dotychczasowa oferta touroperatora spotkała się z dużym zainteresowaniem pasażerów, którzy chętnie podróżowali do Turcji, Bułgarii i Albanii. Dlatego bardzo nas cieszy, że Itaka zdecydowała się poszerzyć możliwości wyjazdów wakacyjnych – mówi Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych S.A.

W zimowej ofercie Lotniska Warszawa-Radom znajdą się regularne loty do Rzymu i Paryża realizowane przez PLL LOT, ogłoszona dziś Larnaka na Cyprze oraz czarterowe rejsy do Szarm el-Szejk w Egipcie obsługiwane przez biuro podróży Anex Tour na pokładzie linii Skyline Express. Sezon zimowy na lotniskach startuje razem ze zmianą czasu na zimowy, pod koniec października. Rejsy do Egiptu ruszają już od 30 października i będą odbywać się w każdy poniedziałek do 29 kwietnia 2024. Połączenia będą obsługiwane samolotem Boeing 757-300.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony