Przejdź do treści
Drony w monitoringu, inspekcji i ochronie - seminarium (fot. Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa)
Źródło artykułu

Drony w monitoringu, inspekcji i ochronie – seminarium online

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa wspólnie z Fundacją Instytut Mikromakro serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym seminarium online, które będzie poświęcone wykorzystaniu dronów w monitoringu, inspekcji i ochronie.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 marca 2024 r., o godz. 14:00.

Czy terabajty danych pozyskiwane przez latające roboty są rzeczywiście potrzebne? Monitoring i inspekcja infrastruktury przy pomocy dronów precyzyjnie mierzy, obrazuje i analizuje stan infrastruktury energetycznej, przemysłowej, transportowej. Umożliwia szybką identyfikację usterek, uszkodzeń i potencjalnych zagrożeń. W przypadku energetyki i gazownictwa to identyfikacja uszkodzeń infrastruktury czy detekcja anomalii w wyciekach gazu. Na seminarium online postawimy pytania o potrzeby branży, aby zidentyfikować potencjalne kierunki rozwoju usług dronowych oraz samego sprzętu do precyzyjnego obrazowania: czujników, kamer, lidarów.

Obecnie tworzy się wiele zastosowań związanych z technologiami bezzałogowymi, odbywają się pilotaże, ale też zamawia się już codziennie usługi z tego zakresu.

Podczas seminarium przedstawimy najlepsze praktyki i osiągnięcia w obszarze inspekcji z dronów, w tym studia przypadków od budownictwa po energetykę. W porównaniu do tradycyjnych metod oblotu śmigłowcem mówimy o większej precyzji, odpowiednio dobranej ilości danych, efektywności i oszczędności czasu i kosztów.

Postawimy pytania o wyzwania branż energetycznych, przemysłowych, gazowych, budownictwa i ochrony. Co jest dla nich ważniejsze: wykrycie zmiany (korzystnej i niekorzystnej w stosunku do poprzedniego oblotu) i dzięki temu wsparcie procesu podejmowania decyzji, czy też chęć pozyskania ogromnej ilości danych, których nie będą w stanie przetworzyć?  

Zapraszamy na drugie spotkanie foresight w postaci seminarium online, które jest kontynuację refleksji strategicznej o przyszłości sektora dronowego w Polsce.

Szczegóły oraz rejestracja: ilot.lukasiewicz.gov.pl/seminaria-online/monitoring/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony