Dobry styczeń krakowskiego lotniska

Port Lotniczy Kraków - widok z góry (fot. Kraków Airport)

W styczniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 628 906 pasażerów, to 23% wzrost w stosunku do stycznia 2019 roku, czyli o 118 285 pasażerów więcej.

„Nowy Rok przywitaliśmy w sposób wyjątkowy! Sylwestrowy rejs – wspólny projekt PLL LOT i Kraków Airport – nie tylko był oryginalnym sposobem na spędzenie wyjątkowego Sylwestra, ale także symbolicznym podkreśleniem potencjału Krakowa I Małopolski, siły która w minionym roku pozwoliła nam na obsłużenie ponad 8 milionów pasażerów.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

„Styczeń postawił przed nami także wyzwania. Lotnisko to system naczyń połączonych, w którym istotą jest współpraca wszystkich służb,  gdzie najwyższym priorytetem jest pasażer.” – dodał Radosław Włoszek.

Krakowskie lotnisko przedstawiło plan na 2020, w tym nowych przewoźników i nowe połączenia. American Airlines uruchomi od 7 maja 2020 r. połączenie do Chicago pięć razy w tygodniu. Samoloty Air France latać będą od 29 marca 2020 r. codziennie #PROSTOzKRAKOWA do Paryża. Nowymi krajami w siatce połączeń Kraków Airport będzie Albania (połączenia czarterowe) oraz Czarnogóra (połączenia regularne). Ponadto Wizz Air uruchomi połączenia do Londynu, Zaporoża, Barcelony, Mediolanu, Trondheim, Haugesund, Stavanger, Bergen, Bolonii, Tromso, Verony. Linie lotnicze Ryanair latać będą do Podgoricy. W 2020 r. przewidzianych jest 15 nowych połączeń #PROSTOzKRAKOWA.
Od 3 maja 2020 roku PLL LOT uruchomi nowe bezpośrednie połączenie z Krakowa na nowojorskie lotnisko JFK. Jednocześnie narodowy przewoźnik zwiększy liczbę lotów z Krakowa do Chicago – z 3 do 5 połączeń tygodniowo.

W styczniu z usług Kraków Airport skorzystały też liczne delegacje i goście z każdego zakątka świata, którzy przylecieli na uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Auschwitz-Birkenau. Krakowskie lotnisko gościło Ocalałych, byłych więźniów, udających się na uroczystości. W Krakowie witano również koronowane głowy, w tym Wielkiego Księcia Luksemburga, 10 prezydentów państw w tym min. Prezydenta Izraela, Niemiec, Litwy, Malty, Ukrainy, a także 7 premierów m.in. Węgier, Rumuni, Macedonii, Grecji, Przewodniczącego Rady Europejskiej, Sekretarza Stanu USA, Przewodniczącego Parlamentu Australii oraz Generalnego Gubernatora Kanady.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus