Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2018 w ostatni weekend czerwca

Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2018 (fot. ustka.pl)

Ostatni weekend czerwca w Ustce to nie tylko morze i atrakcje na lądzie, ale także w powietrzu. Columbus Festiwal Wiatru, bo o nim mowa, to impreza dla pasjonatów lotnictwa, ze szczególnym naciskiem na sport motoparalotniowy.

Dlaczego motoparalotnie? Ludzie od wieków marzą o wzbiciu się w powietrze, a motoparalotniarstwo, to zarazem najprostsza i najtańsza forma latania. Jest również niezwykle widowiskową dyscypliną i dostępną dla każdego, o czym można się przekonać właśnie w Ustce.

Festiwal rozpoczął się w czwartek, 28 czerwca. W późnych godzinach popołudniowych zrobiło się niezwykle kolorowo. Nadmorską promenadę opanował Holi Festival czyli Festiwal Kolorów, a niebo przejęli piloci, na swoich kolorowych skrzydłach. – Spodziewamy się ponad 100 uczestników z Polski oraz Europy, w tym reprezentantów Kadry Narodowej Polski – aktualnych Mistrzów Świata – mówili organizatorzy.

W piątek i sobotę wczesnym rankiem, zaplanowano rozegranie konkurencji sportowych. Starty odbywają się z lotniska, położonego w miejscowości Zimowiska, nieopodal Ustki. Organizatorzy zaplanowali rozegranie podczas Festiwalu zadań polegających na precyzji startu oraz lądowania, precyzji lotu czy poruszaniu się w powietrzu z mapą, próbując odnaleźć ukryte w terenie znaki, czyli nawigacja. Konkurencje rozgrywane będą również w bloku popołudniowym. Wszystkich, którym niestraszne jest wczesne wstawanie, zapraszamy do kibicowania.

Od godziny 12:00, zarówno w piątek jak i sobotę, zapraszamy wszystkich na Promenadę i plażę przy promenadzie. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, z których skorzystają całe rodziny, które zdecydują się nas odwiedzić w tych dniach. Jedną z atrakcji, jest wystawa fotografii lotniczej, która przybliży to, co można zobaczyć tylko wtedy, kiedy wzbijemy się w powietrze. Kolejna to również wystawa, ale tym razem producentów sprzętu: skrzydeł, silników oraz osprzętu. Każdy zainteresowany, będzie mógł zobaczyć z bliska, jak wygląda taki statek powietrzny, a także zapoznać się z techniczną stroną latania zapraszają organizatorzy.

Ciekawostka: Jeden z największych i najlepszych producentów paralotni, to polska firma Dudek Paragliders, z siedzibą w Osielsku koło Bydgoszczy. Polskie konstrukcje, nie mają sobie równych. 70 % skrzydeł, najlepszych zawodników z całego świata, to produkty wychodzące z fabryki Dudek Paragliders.

Ale to jeszcze nie koniec. Przenosząc się na plażę, zobaczymy stanowiska do samodzielnej nauki stawiania skrzydła paralotni. Każdy chętny, pod okiem instruktora, będzie miał możliwość pobrania pierwszych lekcji, jako uczeń-pilot. Mamy nadzieję, że Uczestnicy na własnej skórze przekonają się, że nie jest to wcale takie trudne.

Columbus Festiwal Wiatru, to także okazja do poznania i porozmawiania z wybitnymi osobami lotniczego świata. W specjalnie przygotowanym na tą okazję, w Sferique Beach Bar Ustka, „Saloniku Mistrzów” zasiądą takie osoby, jak Sebastian Kawa – wspaniały szybownik, multimedalista, Ambasador Columbus Festiwalu Wiatru, zawodnicy Polskiej Kadry Motoparalotniowej, aktualni Mistrzowie Świata, Wojciech Bógdał – najbardziej utytułowany polski motoparalotniarz, Piotr Dudek – konstruktor najlepszych na świecie paralotni, medalista Mistrzostw Świata, czy Marcin Krakowiak – pierwszy slalomowy Mistrz Świata w klasie PL-1 oraz Paweł Lojak Kozarzewski – propagatorzy sportu motoparalotniowego, którzy jako pierwsi podjęli udaną próbę latania wewnątrz stadionu, zdobywając PGE Narodowy. Do saloniku dołączą również, najlepsi w swoim fachu, europejscy akrobaci motoparalotniowi. Hiszpan Javier Tejeiro Lopez „Malaguita” oraz Ramon Morillas Salmeron, którzy wykonają dla Państwa zapierające dech w piersiach pokazy.
Piątek zakończą koncerty zespołów Arshenic i Bitter Mint.

Sobota to kulminacyjny dzień Festiwalu. Impreza nabierze jeszcze większego tempa i zapewni nam jeszcze większą moc wrażeń. Do programu dnia, dołączają „Smyki na start”, zawody modeli szybowców dla najmłodszych uczestników. Razem, pokoleniowo, świętujmy 100 lat lotnictwa w Polsce. Nie od dziś wiadomo, że polscy lotnicy są jednymi z najlepszych na świecie. Pielęgnujmy tą tradycję i propagujmy lotnictwo wśród najmłodszych.

W „Saloniku Mistrzów”, o godzinie 12:00, spotkamy aktorów serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, serialu emitowanego w TV Puls, a do akrobacyjnych popisów naszych podniebnych mistrzów, dołączą pokazy latania na Flyboardach, pokazy latania synchronicznego oraz niezwykle widowiskowa, „Armada powietrzna”, ponad 100 motoparalotni.
Zbliżając się do wieczora, przechodzimy do bardziej muzycznej części. Najpierw, na scenie przy Promenadzie Nadmorskiej, wystąpi zespół Rootmans, a zaraz po tym występie, gwiazda wieczoru, zespół Bracia.

To jednak jeszcze nie koniec. Wieczorny program artystyczny, zakończy spektakl „Narodziny Czterech Żywiołów. Zobaczycie Państwo niesamowite widowisko, łączące w sobie starożytną koncepcję filozoficzną czterech żywiołów: ziemi, wody, ognia i powietrza. Nie będziemy zdradzać wszystkich szczegółów, po prostu bądźcie z nami podczas Columbus Festiwalu Wiatru w Ustce.

Program na stronie www.ustka.pl


Przeczytaj również:
Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2018 coraz bliżej

Źródło: ustka.pl
comments powered by Disqus