Przejdź do treści
Statki powietrzne segmentu general aviation, fot. Pareidolia
Źródło artykułu

Co zrobić, aby branża GA w Polsce mogła się lepiej rozwijać? – konkurs z nagrodami

W ostatnim czasie na łamach dlapilota.pl opublikowaliśmy konkurs na najlepsze rady instruktorów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, co przełożyło się ciekawe podsumowanie. Przykład ten pokazał, że warto zaangażować środowisko lotnicze do wyrażenia swojej opinii, co chcielibyśmy wykorzystać w ramach kolejnego projektu.

Tym razem, chcieliśmy zaprosić Was do konkursu, którego celem jest zebranie wskazówek dla usprawnienia funkcjonowania branży lotnictwa ogólnego w Polsce. Wszystkie Wasze rady, zalecenia, obserwacje, pomysły, koncepcje, inicjatywy, sugestie i projekty opublikujemy, mając świadomość ich wspólnotowej wartości.


Dziękujemy za wszystkie przesłane komentarze, konkurs jest już zamknięty. Wkrótce opublikujemy jego wyniki i dane Laureata, który otrzyma nagrodę główną.


Co zatem najbardziej hamuje rozwój lotnictwa ogólnego? Nieżyciowe przepisy, uboga infrastruktura, niewydolny system szkolenia, wysokie ceny, system oceniania i egzaminowania, brak dostępności statków powietrznych, ograniczenia środowiskowe, wymagania techniczne? A może, w niektórych miejscach i czasie ścierają się interesy różnego rodzaju lotnictwa na czym cierpią strony interesariuszy?

Wasze opinie mogą pomóc znaleźć rozwiązanie celem poprawy tej sytuacji, a także wskazać jakie normy stosowane w innych krajach należy przyjąć, żeby rozwój branży był zauważalny i odczuwalny dla wszystkich.

Pod uwagę prosimy wziąć interdyscyplinarne czynniki. które są lub mogą się stać zagrożeniem dla rozwoju branży.

Zapraszamy do podzielenia się Waszymi przemyśleniami na temat pomysłów towarzyszącym ewolucji GA i przesłania ich za pomocą formularza pod artykułem lub w komentarzu. Przy czym, formularz uruchomiliśmy dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcieliby sugerować bądź ugrząźć w słownej przepychance internetowej.

Całość zbierzemy i przekażemy z odpowiednim komentarzem decyzyjnym instytucjom. Obiecujemy, że zapytamy właściwe organizacje o możliwości wdrożenia wybranych Waszych pomysłów. Oczywiście nie mamy żadnej gwarancji, że działanie to przyniesie jakikolwiek efekt, ale od czegoś trzeba zacząć.

Wśród wszystkich, którzy wezmą udział w naszym konkursie wylosujemy dwie nagrody, którymi będzie Polska Atlas Lotniczy. 

Do dzieła. Kto zaproponuje najmniej pomysłów, ten gapa ;-)


Drodzy Czytelnicy,
Wszystkie osoby, które przesłały swoje komentarze do konkursu 17 lutego do godz. 1100 proszone są o ponowne ich wysłanie i wpisanie swojego adresu e-mail. Bez tego nie będą mogły wziąć udziały w losowaniu nagród.

Przepraszamy za utrudnienia, które były spowodowane małym problemem technicznym.
Redakcja.

Komunikat


Sorry… This form is closed to new submissions.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony