Co z tegorocznym MSPO?

Wystawa Polskiej Grupy Zbrojeniowej na MSPO (fot. PGZ)

Niepewny jest los targów MSPO w Kielcach. Największy wystawca – Polska Grupa Zbrojeniowa – chce zrezygnować z udziału w tegorocznej edycji imprezy. – Decyzja ta uzasadniona jest obecną sytuacją społeczno-gospodarczą oraz wciąż istniejącym zagrożeniem epidemicznym COVID-19 – przekonuje Beata Perkowska, kierownik Działu Komunikacji PGZ SA.

Polska Grupa Zbrojeniowa, największy polski koncern zbrojeniowy, rozważa rezygnację z udziału w tegorocznej edycji kieleckich targów MSPO. Od wielu lat koncern był największym krajowym wystawcą – w ubiegłym roku jego ekspozycja zajmowała całą jedną halę wystawienniczą (z sześciu, które są w obiekcie) oraz dużą część wystawy plenerowej. – Kierując się interesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podjęliśmy rozmowy z Targami Kielce dotyczące rezygnacji z udziału w tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, z jednoczesnym zadeklarowaniem udziału w roku 2021 i w latach kolejnych – informuje Beata Perkowska, kierownik Działu Komunikacji PGZ SA. – Decyzja ta uzasadniona jest obecną sytuacją społeczno-gospodarczą oraz wciąż istniejącym zagrożeniem epidemicznym COVID-19, bezpośrednio oddziałującym na wszystkie obszary naszej aktywności – dodaje.

PGZ przekonuje, że sytuacja epidemiczna w kraju sprawia, że właściwie niemożliwe jest zorganizowanie imprezy o takiej jakości i randze, które tłumaczyłyby zaangażowanie przez Grupę tak dużych środków finansowych, jakie zwykle wydaje na MSPO. – Obowiązujące restrykcje i ograniczenia w znaczący sposób utrudniają sprawną organizację wydarzenia tej skali. Do targów zostały już tylko trzy miesiące i w tym momencie nikt nie jest w stanie oszacować ograniczeń i obostrzeń dotyczących organizacji wydarzenia, co ma wpływ na liczbę wystawców, delegacji, mediów i ogólny efekt biznesowy – wyjaśnia Beata Perkowska.

Polska Grupa Zbrojeniowa deklaruje jednocześnie, że żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. – Jako strategiczny partner jesteśmy zdeterminowani do utrzymania rangi i prestiżu tego wydarzenia, dlatego pozostajemy w bezpośrednim kontakcie z zarządem Targów Kielce, by jak najszybciej wypracować korzystne dla obu stron rozwiązanie – wyjaśnia Perkowska.

Targi Kielce, czyli organizator MSPO, zapewniają jednak, że nie ma planów przełożenia imprezy. – Przygotowania do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego idą zgodnie z planem – informuje dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce. Co więcej, TK wciąż liczą na pozytywny dla MSPO przebieg rozmów z PGZ. – Mamy nadzieję, że stanowisko Polskiej Grupy Zbrojeniowej jeszcze się zmieni – mówi Mochoń.

MSPO to największe w Polsce targi przemysłu zbrojeniowego. Kielecka impreza ma także ugruntowaną pozycję na arenie międzynarodowej. To trzecia co do wielkości wystawa w Europie – po paryskiej Eurosatory i londyńskiej DSEI. Warto przypomnieć, że tegoroczna edycja francuskich targów, która miała odbyć się w czerwcu, została już kilka tygodni temu odwołana. Powodem była oczywiście sytuacja epidemiczna w stolicy Francji.

Krzysztof Wilewski


Przeczytaj również:
MSPO 2020 zgodnie z planem

Źródło: polska-zbrojna.pl
comments powered by Disqus