Przejdź do treści
Krasnostawski Piknik Paralotniowy CHMIELOTY (fot. Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe)
Źródło artykułu

CHMIELOTY 2022

Trzeci weekend sierpnia to tradycyjnie od kilkunastu lat w Krasnymstawie wielkie święto piwa czyli CHMIELAKI, a paralotniarze z Krasnostawskiego Stowarzyszenia Paralotniowego zrobili swoje święto sprytnie wkomponowując się w karuzelę trzy dniowej imprezy i w tym roku jak oczywiście pogoda nie spłata figla odbędzie się kolejna edycja, czyli XII CHMIELOTY a jakby nie pandemia to XIII.

Ubiegły rok pokazał prawdziwe oblicze pikniku na którym zameldowało się ponad 120 pilotów a sobotni niski przelot nad miastem zdominował wszystkie imprezy jakie w tym czasie odbywały się w różnych częściach miasta i oczy jak i telefony robiące setki zdjęć i filmów były skierowane w jedynym słusznym kierunku... ku niebu.

W tym roku piknik odbędzie się w dniach 19 – 21 sierpnia 2022 r. i tradycyjnie w tym czasie paralotniarze będą  nad krasnostawskim niebem znowu mieszali powietrze.

Piątek, zaczynamy się rozkładać z naszym mini miasteczkiem i w miedzy czasie już od rana będziemy rejestrować na bieżąco przybyłych pilotów a uroczyste otwarcie pikniku planujemy na godzinę 17:00. Wieczorem przy ognisku oczywiście będzie tradycyjnie tort z zaprzyjaźnionej cukierni Roberta Kawy – zapowiadają organizatorzy.

Chmieloty - teren pikniku (fot. Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe)

Chmieloty - teren pikniku (fot. Grzegorz Żak)

Teren pikniku jest położony w idealnym miejscu i nie koliduje z główną imprezą czyli CHMIELAKAMI bo jest usytuowany praktycznie przy samej obwodnicy czyli drodze S17. Dojazd jest bardzo prosty bo nie trzeba wjeżdżać do miasta, na jedynym rondzie obwodnicy, odbijamy do centrum i już po chwili gości będzie zapraszał wyeksponowany duży banere informujący gdzie należy jechać do miejsca pikniku, więc trudno będzie nie trafić, piknik widać również z obwodnicy.

Dzięki uprzejmości UM i MOSiR Krasnystaw, startowisko będzie perfekcyjnie wykoszone, wytyczone miejsce na kamping zaopatrzone w sanitariaty a teren oświetlony i monitorowany. Osoby chcące się podłączyć pod prąd proszone są o zaopatrzenie się w swoje długie przedłużacze. Nowością w tym roku będą wydawane przy rejestracji kartki A4, które trzeba będzie wyeksponować za przednią szybą w swoim aucie w celu identyfikacji kto jest gościem na pikniku.

Z racji braku sponsorów i dotacji,  opłata wpisowa niestety lub stety będzie obowiązkowa a rejestracja uczestników to już standard. Jak każda impreza i nasza ma regulamin, który będzie obowiązywał wszystkich przyjezdnych i skrupulatnie będzie egzekwowany przez organizatora. Na miejscu organizujemy katering, punkt informacyjny, dla chętnych podniebnych przygód z tej fajniejszej perspektywy będzie możliwość odbycia lotów na motolotni lub paralotni w tandemie. Tradycyjnie obowiązującą walutą na pikniku będzie Glajcar – informują organizatorzy z Krasnostawskiego Stowarzyszenia Paralotniowego

Mamy jeszcze kolekcjonerskie znaczki pocztowe w bloczkach i kartki pocztowe z Pierwszej Paralotniowej Poczty to już są ostatnie sztuki a tych znaczków już nigdy nie dodrukujemy – dodają.

W tym roku Organizatorzy bez względu na pogodę chcą przygotować fajny gadżet na 2023 rok a mowa tu o ściennym kalendarzu formatu A1 oczywiście z motywem paralotniowym.

Część kwoty ze sprzedaży będziemy chcieli przeznaczyć na Fundusz Wspierania Rehabilitacji Paralotniarzy. – informują organizatorzy.

Chmieloty - paralotnie w locie (fot. Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe)

(fot. Grzegorz Żak)

Będą także zawody na celność lądowania jak i rzuty woreczkami do celu. Będzie również zbiorowy przelot: Krasnystaw – Nielisz – Zamość – Krasnystaw jak i Krasnystaw – Rej. Fabryczny – tama w Borowicy i powrót do Krasnegostawu Doliną Wieprza.

W tym roku szczególnie dla nielotów i lotów też organizatorzy postanowili umilić wolny czas i wysłać wszystkich chętnych na wycieczkę do krasnostawskiego muzeum – a jest co zwiedzać. OSM Krasnystaw w sobotni poranek znowu będzie drażnił podniebienia swoim specjałami, a kto jeszcze nie smakował tych specjałów to będzie miał ku temu super okazję. No i tradycyjnie cały piknik będzie streamingowany na live 24h/dobę przez firmę Artkomnet.pl W ubiegłym roku Koło Gospodyń Wiejskich ogarniało katering i to był strzał w dziesiątkę, więc w tym roku również będziemy chcieli korzystać z tych dobrodziejstw. Miłym akcentem były przekąski od LUBELLA, które będziemy chcieli mieć również na tegorocznej edycji CHMIELOTÓW.

Piknik CHMIELOTY to trzy dni dobrej zabawy, spotkań, nawiązywania nowych znajomości i wszystko to co od wielu lat jest na językach przybyłych tam gości czyli rewelacja na wakacjach a tak na poważnie to dyscyplina na ziemi jak i w powietrzu i strach przed komercją stworzyły niepowtarzalny klimat tej imprezy na wschodnich rubieżach Polski a kto nie był to słyszał i w końcu jak trafił to się nie zawiódł więc na koniec pozostaje tylko zaprosić wszystkich chętnych na podniebną przygodę do Krasnegostawu. 

Z lotniczym pozdrowieniem do miłego 
Mariusz Dziuba, Prezes Krasnostawskiego Paralotniowego

Chmieloty - widok z paralotni podczas lotu (fot. Grzegorz Żak)

(fot. Grzegorz Żak)

Program CHMIELOTY 2022:

19.08.2022 (Piątek)
08:00 – zbiórka na startowisku i rozkładanie mini miasteczka,
09:00 – rejestracja uczestników od samego rana ,
17:00 – uroczyste otwarcie XII edycji CHMIELOTÓW,
17:30 – loty inauguracyjne aż do zmroku,
21:00 – ognisko integracyjne + tort
 
20.08.2022 (Sobota)
06:00 – poranny przelot grupowy (dla chętnych, trasa do ustalenia),
09:00 – śniadanie z OSM Krasnystaw czyli smakujemy specjały z mleczarni Krasnystaw,
11:00 – loty swobodne za wyciągarką,
12:00 – dla chętnych spacer do regionalnego muzeum w Krasnymstawie,
14:00 – ciepły posiłek regeneracyjny ,
17:00 – wieczorny przelot widokowy nad miastem,
21:00 – wspólne ognisko z browarkiem i kiełbaską, dodatkowo w ciągu dnia, będą organizowane konkursy i zabawy dla obsługi naziemnej.
 
21.08.2022 (Niedziela)
06:00 – poranny przelot,
10:00 – grupowe zdjęcie,
11:00 – loty swobodne,
12:00 – ciepły posiłek,
16:00 – powoli będziemy kończyć, bo Tych z daleka długa droga czeka.

W trakcie całej imprezy, będą się odbywały komercyjne loty widokowe.

Więcej informacji w zakładce Regulamin na stronie: www.chmieloty.krasnystaw.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony