Przejdź do treści
ulc_logo
Źródło artykułu

Certyfikat Typu Nr BB - 035/3/2 na samoloty An-2

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że od kwietnia 2008 roku, właścicielem „Certyfikatu Typu” Nr BB – 035/3/2 na samoloty An-2 jest EADS PZL „Warszawa-Okęcie” S.A., Zakład Usług Agrolotniczych w Mielcu, skr. Pocztowa 51, 39-300 Mielec-Lotnisko. W związku z powyższym wszystkie problemy, uzgodnienia i porozumienia związane z eksploatacją samolotów oraz wytwarzaniem części, podzespołów i zespołów należy kierować do właściciela „Certyfikatu Typu”.

Wszelkie weryfikacje samolotu i jego części składowych winny być przeprowadzone na podstawie aktualnej dokumentacji technicznej.
W celu usprawnienia nadzoru nad dokumentacją i eliminowania przypadków posługiwania się dokumentacją bez statusu, zamawiana przez klientów dokumentacja będzie posiadała odciski specjalnej pieczątki identyfikującej ZUA Mielec.

EADS PZL „Warszawa-Okęcie” S.A. Zakład Usług Agrolotniczych w Mielcu będzie zapewniał aktualizację dokumentacji technicznej, dla której były lub będą formalne wzajemne uregulowania.

W nawiązaniu do biuletynu Nr 03-0657-E-2002, dotyczącego eksploatacji pokryć płóciennych wg stanu technicznego informujemy, że zadania Producenta (Wytwórcy) samolotu w zakresie realizacji niniejszego biuletynu przejmuje właściciel Certyfikatu Typu.

Wszystkie postanowienia w/w biuletynu pozostają bez zmian.

Oryginalny tekst komunikatu.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony