Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie ma już 4 lata

Centrum Edukacji Lotniczej (fot. Kraków Airport)

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport świętuje swoje 4. urodziny! Ten jedyny w Polsce ośrodek popularyzujący wiedzę z zakresu lotnictwa cywilnego, od momentu swojego otwarcia, przyjął niemal 30 000 odwiedzających!

CEL powstał w 2017 roku jako jednostka organizacyjna Kraków Airport odpowiedzialna ze edukację i popularyzację wiedzy w zakresie lotnictwa. W dedykowanych przestrzeniach, przypominających lotnisko w pigułce, przybliża wszystkim chętnym zasady funkcjonowania portu lotniczego i jego organizację, jak również zasady bezpiecznej podróży czy konwencję CITES.

W CEL dbamy o ciągły rozwój oferty – mówi Jolanta Rokosz, kierownik Centrum Edukacji Lotniczej. Mamy zajęcia w postaci teatrzyków dla przedszkolaków, warsztaty profilowane dla uczniów szkół podstawowych i średnich, zajęcia specjalistyczne dla szkół branżowych i studentów. Nie zapominamy też o rodzinach i seniorach. Pierwszych zapraszamy na niedzielne zwiedzanie CEL pod nazwą „Spacer po CEL”, dla drugich organizujemy specjalnie dedykowane zajęcia. Ostatnio gościliśmy grupę seniorów na dwutygodniowym campie!

CEL uczestniczy również w wielu wydarzeniach popularyzujących naukę, takich jak Małopolska Noc Naukowców czy Piknik Nauki „Eksploracje” w Rzeszowie. Od tego roku wydaje autorski, dwujęzyczny  kwartalnik pt. „Airside”, będący połączeniem pasji do lotnictwa i podróży. W najbliższych dniach ukaże się czwarty numer, poświęcony Finlandii. CEL, będąc członkiem stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPIN, realizuje projekt „SPINaj Naukę”, współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ramach tego projektu w listopadzie odbędzie się konferencja, dedykowana nauczycielom, dotycząca  podstaw programowych realizowanych podczas zajęć edukacyjnych w CEL.

O zainteresowaniu tematyką lotniczą mówi kalendarz rezerwacji CEL, który jest zapełniony na kilka miesięcy w przód. – dodaje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. – Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi odwiedza nasze Centrum Edukacji Lotniczej, w końcu to oni będą stanowić przyszłe kadry w lotnictwie.

Wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą zapraszamy na stronę Centrum Edukacji Lotniczej: www.krakowairport.pl/cel oraz na fanpage @CELKRK.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus