Przejdź do treści
Lotnisko Warszawa-Radom - terminal - wejście - odloty (fot. DK, PPL)
Źródło artykułu

Budowa Portu Lotniczego Warszawa-Radom zmierza ku końcowi

Trwają już ostatnie prace budowlane, montażowe i porządkowe po północnej stronie terminala lotniska w Radomiu. Przystanki i "shuttle bus", miejsca "kiss and fly" oraz drogi dojazdowe już prawie gotowe.

Już za około dwa tygodnie jeden z najnowocześniejszych obiektów lotniskowych w Polsce będzie można zobaczyć w pełnym blasku.

Od północnej strony terminala, czyli od strony ulicy Lubelskiej trwają ostatnie prace budowlane i porządkowe na lotnisku w Radomiu. Przyłączana jest instalacja elektryczna, część lamp już świeci. Do terminala będzie można dojechać zarówno od strony ulicy Lubelskiej jak i Alei Wojska Polskiego. Z obu stron dobiegają końca prace związane z budową dróg, parkingów i dojazdów. Roboty powierzchniowe będą prowadzone jeszcze tylko na jednym krótkim odcinku drogi. Pojawiła się mała architektura. Jest już system parkingowy z systemem szlabanów i kas, jest już też sygnalizacja świetlna na drodze dojazdowej od strony ulicy Lubelskiej.

Obiekty towarzyszące, czyli magazyny, budynek administracyjny oraz budynek przeznaczony dla celników i straży granicznej czekają obecnie na pozwolenie na użytkowanie. Ma być tam niebawem przeprowadzona kontrola obowiązkowa Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Po tej kontroli będziemy mogli przejąć te budynki, przeprowadzić się do nich i z nich korzystać – powiedział Grzegorz Tuszyński, dyrektor Portu Lotniczego Warszawa-Radom.

Cały artykuł czytaj na stronie www.echodnia.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony