Błękitne Skrzydła

Błękitne Skrzydła (fot. aeroklub-polski.pl)

Nagrodę Błękitne Skrzydła redakcja Skrzydlata Polska ustanowiła w 1964 roku. Wyróżnienie jest przyznawane wspólnie przez Skrzydlatą Polskę i Zarząd Krajowej Rady Lotnictwa, przy wsparciu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i Aeroklubu Polskiego.

Nagroda Błękitne Skrzydła przyznawana jest za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim w ciągu ostatniego roku, poprzedzającego przyznanie nagrody, oraz za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.

Decyzją Kapituły najwyższego honorowego wyróżnienia lotniczego roku, tegorocznym laureatem Błękitnych Skrzydeł został płk dypl. pil. Cezary Wasser, Szef Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP, za wprowadzenie nowych standardów w zarządzaniu wojskowym ruchem lotniczym i harmonizację wojskowych służb ruchu lotniczego z cywilnymi organizacjami żeglugi powietrznej.

Uroczyste wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas centralnych obchodów Święta Lotnictwa, w piątek 26 sierpnia 2016, w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Źródło: Szefostwo Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP
comments powered by Disqus