Baza LPR w Świdniku czeka na zielone światło

Budowa bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Świdniku dobiega końca (fot. swidnik.pl)

Budowa bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dobiega końca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, żółto-czerwone śmigłowce pojawią się w niej we wrześniu.

Informacje o przeniesieniu lubelskiej bazy LPR z Radawca w miejsce zlokalizowane bliżej lotniska pasażerskiego, pojawiły się jeszcze w 2014 roku. Wówczas na nową lokalizację wskazano działkę w gminie Mełgiew. Tuż przy południowo-wschodnim terenie Portu Lotniczego Lublin miał powstać budynek o powierzchni ok. 700 mkw. z hangarem na śmigłowiec, magazynami medycznymi i technicznymi, a także zapleczem dla załogi.

Prace rozpoczęły się w lipcu 2018 roku. Pierwotnie miały zakończyć się w lutym 2019 roku, jednak ze względu na warunki pogodowe, nieco się opóźniły.

Umowa na prace budowlane została przedłużona. Etap pierwszy z lutego do 30 kwietnia, natomiast drugi, czyli uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, do 31 maja tego roku – mówiła wówczas Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wygląda na to, że prace zmierzają wreszcie ku końcowi. Generalny wykonawca zgłosił do Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej zawiadomienie o zakończeniu budowy.

Po pozytywnym odbiorze przez PSP i PIS, nastąpi przyjęcie pierwszego etapu przez członków komisji odbiorowej z LPR, a następnie zgłoszenie do powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego – tłumaczy K. Czerwińska.

Wstępnie przeniesienie bazy zaplanowane jest na początek września. Będzie w niej pracowało czterech ratowników medycznych, pielęgniarki lub pielęgniarze, sześciu lekarzy oraz czterech pilotów.

Źródło: swidnik.pl
comments powered by Disqus