Baza LPR rośnie, ale powoli

EC135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, fot. Sebastian Elijasz

Jeszcze w tym roku, na działce położonej przy południowo-wschodnim terenie Portu Lotniczego Lublin powstanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Choć pogoda pokrzy­żowała plany i inwestycja nieco się opóźniła, prace powoli dobiegają końca.

Dotychczasowa baza LPR mieściła się w wynajętych pomieszczeniach, w Radawcu. Nie można było ich modernizować, dlatego zdecydowano o przeniesieniu LPR. Na nową lokalizację wybrano działkę w gminie Mełgiew, położoną przy południowo-wschodnim terenie Portu Lotniczego Lublin. Inwestycja ruszyła w lipcu 2018 r.

W nowej bazie LPR znajdą się han­gar na śmigłowiec, magazyn me­dyczny i techniczny oraz zaplecze dla załogi. Jej budowa rozpoczęła się w lipcu. Pierwotnie miała zakoń­czyć się w lutym 2019 roku, jednak już w grudniu wiadomo było, że prace potrwają dłużej niż zakłada­no.

Umowa na roboty budowlane zo­stała przedłużona. Etap pierwszy z lutego do 30 kwietnia, natomiast drugi, czyli uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, do 31 maja tego roku – mówiła Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tej chwili wiadomo, że terminy znów uległy przesunięciu o dwa miesiące.

Wykonawca gwarantuje, że ten czas nie zostanie przekroczony i wystarczy na dokończenie budowy. Być może uda się to nawet wcześniej – wyjaśnia K. Czerwińska.


(fot. swidnik.pl)

Źródło: swidnik.pl
comments powered by Disqus