Baza LPR w Żołędowie zacznie działać jesienią

EC135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. LPR)

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jesienią przeprowadzi się do nowej bazy, której budowa właśnie się kończy. Warunki dla załogi i dla śmigłowca będą o wiele lepsze niż obecnie.

Budowa nowej bazy LPR rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku. Dwa lata wcześniej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe kupiło od gminy Osielsko działkę przy krajowej "5" w okolicach Żołędowa. - Jeszcze w lipcu zakończą się prace budowlane - mówi Justyna Sochacka, rzecznik LPR. - Przeprowadzkę natomiast planujemy jesienią.

Po zakończeniu prac budowlanych będzie czas na załatwienie formalności, m.in. zarejestrowanie lądowiska w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, wyposażenie pomieszczeń czy sprawy związane z infrastrukturą teleinformatyczną.

Wartość inwestycji to 9,7 mln złotych. Jak podkreśla Justyna Sochacka, warunki w nowym miejscu będą o wiele lepsze niż obecnie. LPR wynajmuje bowiem stare powojskowe budynki od bydgoskiego lotniska. - W Żołędowie będziemy mieli do dyspozycji m.in. ogrzewany hangar - dodaje rzecznik LPR. Śmigłowiec będzie wyprowadzany na specjalnej platformie, nie będzie więc potrzeby używania ciągnika.

Źródło: TVP
comments powered by Disqus