Balice potrzebują nowego pasa, aby utrzymać palmę pierwszeństwa

Port Lotniczy Kraków - pas startowy (fot. Jacek Krawczyk)

– Zamknięcie lotniska Kraków Balice na dwa lata oznaczałoby ogromne straty, których nie dałoby się już odrobić. Dlatego konieczna jest inwestycja budowy nowego pasa startowego – mówił na antenie TVP Kraków Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

W 2016 roku z krakowskiego lotniska skorzystało prawie 5 mln osób. Oznacza to, że plasuje się ono na drugim miejscu, pod względem obsłużonych pasażerów, w kraju oraz na pierwszym miejscu wśród lotnisk regionalnych. Niestety, do dalszego działania portu, konieczna jest modernizacja istniejącego pasa startowego, która oznaczałaby zamknięcie drogi lądowania na dwa lata.

W tej sytuacji zarząd Portu Lotniczego Kraków Balice chce wybudować nowy pas startowy. W marcu ogłoszone zostało postępowanie o udzielenie zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy nowej drogi startowej w trybie dialogu konkurencyjnego. Jak powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, realizacja tego przedsięwzięcia jest konieczna.

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.rynekinfrastruktury.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus