Ankieta dla operatorów, pilotów i użytkowników BSP

Operator i jego dron (fot. kadr z filmu PAŻP)

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej intensywnie wspiera rozwój rynku Bezzałogowych Statków Powietrznych. System PansaUTM, pionierskie narzędzie w skali światowej, służące do planowania lotów BSP oraz komunikacji Pilotów BSP ze Służbami Żeglugi Powietrznej jest tego najlepszym przykładem. Agencja wierzy, że dziś rozwój to innowacyjność.

Wdrożenie PansaUTM pozwoliło na wytworzenie fundamentu dla budowy ekosystemu U-Space. Aktualnie PAŻP pracuje nad licznymi kolejnymi rozwiązaniami cyfrowymi – w tym nad narzędziem, które umożliwi skokowy rozwój wykorzystania BSP w celach biznesowych. Celem Agencji jest umożliwienie bezpiecznych lotów BVLOS na szeroką skalę i duże odległości, możliwych do realizacji bez konieczności planowania misji z wyprzedzeniem czasowym.

PAŻP widzi potrzebę stworzenia prostego i przyjaznego Użytkownikom narzędzia do wspierania działalności biznesowej. Prowadzisz restaurację i chciałbyś dostarczyć zamówione jedzenie na wynos dronem? Jesteś kurierem i chciałbyś dostarczać paczki drogą powietrzną? A może od lat jeździsz w różne miejsca wykonując zlecenia filmowania/fotografowania dronem a chciałbyś po prosu tam polecieć siedząc wygodnie w swoim wirtualnym kokpicie?

Aby nowy system PAŻP jak najpełniej odpowiadał Waszym oczekiwaniom Agencja prosi o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań, istotnych na bieżącym etapie prac.

PAŻP z góry dziękuje za udział w ankiecie!

Link do ankiety TUTAJ.

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus