Przejdź do treści
Źródło artykułu

Air Show Radom 2023 – ruszyła sprzedaż biletów

W sobotę rozpoczęła się sprzedaż biletów na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023, które odbędą się w ostatni weekend wakacji – 26 i 27 sierpnia na lotnisku Warszawa-Radom.

Od 27 maja bilety można kupić przez internet na stronie tobilet.pl. Wejściówki jednodniowe na sobotę, razem z pokazem wieczornym kosztują 70 zł, a na niedzielę - 60 zł. Co ważne, w sprzedaży internetowej bilety normalne są tańsze o 10 zł, niż te które będą sprzedawane w kasach w dniu pokazów. Organizatorzy zapewniają również specjalne ceny dla rodzin z dziećmi, bezpłatny wstęp dla najmłodszych (do 6 lat) i seniorów 75+. Bilety ulgowe na jeden dzień kosztują 30 zł za osobę, niezależnie od terminu imprezy. Aktualne informacje dotyczące pokazów i uczestników znaleźć można na airshowradom.pl. Również tam, po kliknięciu w banner „kup bilet”, trafimy bezpośrednio na stronę Grupy  MTP – operatora, który prowadzi sprzedaż.

Serdecznie zapraszam na Air Show do Radomia. Za chwilę początek wakacji, to najlepszy czas żeby zaplanować letnie atrakcje. Cieszę się, że już dziś - na trzy miesiące przed Air Show Radom – możemy zaoferować naszym widzom bilety. To będzie niezwykłe widowisko. Szykuje się moc atrakcji, mamy potwierdzonych uczestników z 20 krajów i liczymy na piękną pogodę. Ale nawet jeśli aura zawiedzie, to nikt nie powinien być rozczarowany – bo takiej prezentacji pełnego wyposażenia Sił Zbrojnych i wystawy sprzętu wojskowego w jednym miejscu jeszcze nie było – zapowiedział sekretarz stanu w MON Wojciech Skurkiewicz.

Na niebie w defiladzie pokażą się wszystkie statki Sił Powietrznych RP, w tym również żegnające się powoli ze służbą MiGi-29 i Su-22. Na płycie radomskiego lotniska zaprezentowane zostanie wyposażenie wszystkich rodzajów wojsk, w tym także po raz pierwszy koreański samolot FA-50 z polską szachownicą.

Honorowy patronat nad Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show Radom 2023 organizowanymi przez Agencję Mienia Wojskowego i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wzorem poprzednich lat, podczas  XVII edycji wydarzenia, w powietrznych akrobacjach swój kunszt lotniczy zaprezentują piloci z kilkunastu państw świata, rywalizujący w pokazach o tytuł najlepszego solisty. Przyznana zostanie też nagroda za najlepszy występ zespołowy i nagroda specjalna.

Zainteresowanie tym wydarzeniem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Nasz profil na Facebooku polubiło już blisko 53 tys. osób, codziennie dostajemy mnóstwo pytań o bilety i program – mówi Małgorzata Skrzypek dyrektor Biura Organizacyjnego Air Show Radom 2023. – Doświadczenia z ubiegłych edycji pokazują, że im bliżej terminu pokazów tym trudniej zdobyć bilety wstępu, dlatego najwygodniej będzie kupić bilety właśnie w sprzedaży internetowej – zachęca dyrektor Biura Organizacyjnego Małgorzata Skrzypek. – Jednocześnie prosimy internautów o cierpliwość, jeśli np. z powodu wejścia na stronę setek osób w jednej chwili, może się ona zablokować. Biletów na pewno wystarczy dla wszystkich, bo przygotowani jesteśmy na udział nawet 180 tysięcy osób – dodaje dyr. M. Skrzypek.

Air Show w sobotę dodatkowo uzupełni wieczorny pokaz, który zakończy się przed 21.00, dlatego bilety na pierwszy dzień kosztować będą 70 zł (60 zł w sprzedaży internetowej). W niedzielę program będzie podobny do sobotniego, ale zakończy się przed zmierzchem: bramy zostaną zamknięte o 18.

W tym roku bilety na Air Show Radom 2023 są imienne. Każda osoba, która będzie chciała kupić bilet musi podać swoje dane (imię i nazwisko), a wchodząc na teren lotniska - okazać ważny dokument tożsamości. To warunek konieczny z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i sytuację międzynarodową.

Bezpłatny wstęp (bez konieczności odbierania biletu w kasie) na teren lotniska Warszawa-Radom obejmie dzieci do lat 6 z rodzicem lub opiekunem prawnym (który będzie miał swój bilet wstępu). Pozostali uprawnieni do darmowego wejścia będą pobierać swój bezpłatny bilet w kasach pierwszeństwa; dotyczyć to będzie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, poszkodowanych weteranów misji zagranicznych Wojska Polskiego oraz kombatantów wojennych, umundurowanych żołnierzy zawodowych i pełniących terytorialną służbę wojskową, a także osób powyżej 75 roku życia.

Przewidziano też ulgowe bilety dla młodych – uczniów i studentów, a także starszych miłośników  lotnictwa – emerytów oraz rencistów. Organizatorzy mają również specjalną ofertę na bilety rodzinne (przy zakupie minimum trzech można zaoszczędzić już 30 zł) i duże zniżki dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Pojawią się także limitowane bilety kolekcjonerskie z zestawem gadżetów, które będzie można odebrać osobiście w dniu pokazów. Sprzedaż biletów będzie prowadzona także stacjonarnie w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu (budynek dworca PKP, Plac Dworcowy 2). Szczegóły zostaną podane wkrótce.

Organizator planuje również wydawanie akredytacji dla przedstawicieli mediów oraz uruchomienie sprzedaży specjalnych biletów dla spotterów. W ofercie dostępne będą dwa pakiety: standardowy – na 2 dni pokazów oraz 4-dniowy w wersji premium, obejmujący dodatkowo dni przylotu i odlotu maszyn.

Tegoroczna edycja pokazów nie jest dotowana z budżetu państwa: zostanie sfinansowana tylko z biletów wstępu, wpłat partnerów oraz udziału Gminy Miasta Radomia, Wodociągów Miejskich w Radomiu i Polskich Portów Lotniczych S.A. Z założenia impreza jest samofinansująca się, a organizatorzy nie oczekują zysków, zależy im jednak na przygotowaniu dla widzów niezapomnianego i atrakcyjnego wizualnie show.

KUP BILET – kliknij www.tobilet.pl/miedzynarodowe-pokazy-lotnicze-air-show-radom-2023.html 

Kilka ważnych spraw dotyczących biletów:
•  są imienne,
•  pula jest duża, więc ich nie zabraknie,
•  przy zakupie online cena jest niższa o 10 zł,
•  nie wszystkie rodzaje biletów będą dostępne w kasach w dniu pokazów.

Szczegółowe informacje na temat biletów znaleźć można w zakładce: BILETY.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony