Przejdź do treści
Źródło artykułu

Air Combat: XIII Bitwa ESA i IX Bitwa ACES o Płock

Zapraszamy modelarzy do udziału w zawodach Air Combat – XIII Bitwie ESA o Płock (Puchar Polski), która odbędzie się 17 czerwca 2023 roku na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

Zawody są oczywiście dwudniowe – dzień później (w niedzielę) 18 czerwca 2023 roku na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej odbędzie się IX Bitwa ACES o Płock (Puchar Polski).

W powietrzu zaroi się od modeli samolotów z okresu Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej. Z całej Polski przybędą najlepsi modelarze – piloci i konstruktorzy, by zaprezentować swoje umiejętności w niezwykle widowiskowej miniaturowej walce powietrznej. Emocje gwarantowane!

Zawody będą rozgrywane w dwóch klasach:
✈ WW I – Model musi być półmakietą rzeczywistego wielopłatowego samolotu wojskowego wyprodukowanego do końca 1918r.,
✈ WW II – Model musi być półmakietą rzeczywistego samolotu wojskowego wyprodukowanego w latach 1935 – 1945.

Każdy model ma przymocowaną specjalną taśmę. W czasie starcia liczy się precyzja, taktyka i szczęście. Samoloty walczą pojedynczo, a punkty nalicza się za czas lotu, ścięcie taśmy przeciwnika np. śmigłem, krawędzią natarcia czy statecznikiem, oraz ochronę własnej. Dosyć często zdarzają się kolizje, które zazwyczaj są przypadkowe.

Głównym zadaniem zawodników jest uzyskanie jak największej ilości cięć taśm ciągniętych przez modele współzawodników. Jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu i zaznajomienia się z historią lotnictwa. Emocjonujące walki modeli samolotów z okresu Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej dostarczą niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odwiedzających.

Zawody to jednak nie tylko rywalizacja i widowiskowe akrobacje dla zadowolenia publiczności. Walka powietrzna to przede wszystkim test umiejętności pilotów.

Rejestracja zawodników na XIII Bitwę ESA o Płock i garść przydatnych informacji na stronie:
www.esa.rcplock.pl/viewpage.php?page_id=13

Rejestracja zawodników na IX Bitwę ACES o Płock i garść przydatnych informacji na stronie:
www.aces.rcplock.pl/viewpage.php?page_id=13

Zgłoszenia udziału w zawodach będą przyjmowane do 14 czerwca 2023 r.

Wszystkich zawodników, którzy zostają z zawodów ESA oraz tych pilotów ACES, którzy przyjadą dzień wcześniej organizatorzy zapraszają na wieczorne ognisko. Będzie możliwość rozbicia namiotów.

Więcej informacji o zawodach ESA na stronie www.esa.rcplock.pl
Więcej informacji o zawodach ACES na stronie www.aces.rcplock.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony