Przejdź do treści
Źródło artykułu

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej kończy kolejny kompleks hangarowy na lotnisku

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej stawia na rozwój. Na ukończeniu są już dwa kolejne hangary, w którym piloci będą mogli hangarować swoje samoloty. Po kończeniu inwestycji na piotrkowskim lotnisku będzie już 11 takich hal na małe samoloty oraz trzy duże obiekty powyżej 1000 m2. 

Na przestrzeni ostatnich kilku lat powstało 9 hangarów dla prywatnych najemców. Kolejne dwa są na ukończeniu. Stawiamy na rozwój małego lotnictwa, jesteśmy jednym z największych w Polsce ośrodków szkoleniowych. Szkolą się u nas przyszli piloci LOTu. Mamy bardzo dobra infrastrukturę pas startowy z oświetleniem nawigacyjnym, nowoczesna stacje pogodowa i zaplecze techniczne . Jest tez zaplecze gastronomiczne, restauracja Odlot czynna cały rok. To wszystko w polaczeniu z doskonałym położeniem lotniska w Piotrkowie w centrum kraju, ściąga do nas miłośników lotnictwa. Bardzo się z tego cieszymy i staramy się sprostać ich oczekiwaniom, budując min. lotnicze hangary. Zapraszamy zainteresowanych budowa swojego hangaru. – wyjaśnia Marcin Pampuch, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Budowane hangary mają wymiary 2 x 16x16 metrów. To zatem ponad 500 metrów kwadratowych do dyspozycji osób korzystających z usług AZP. Najemcy wprowadza się do nich jeszcze w tym roku. 

Łączny koszt budowy najnowszego kompleksu hangarowego to około milion złotych. W każdym z nich znajdzie się miejsce dla 4 małych samolotów.

(fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony