92. urodziny łódzkiego lotniska – „Złoty Mikrofon” dla Tadeusza Sznuka

92. urodziny łódzkiego lotniska – „Złoty Mikrofon” dla Tadeusza Sznuka (fot. A. Amerski i A. Wrona)

Tadeusz Sznuk, znany dziennikarz i prowadzący program „Jeden z dziesięciu”, otrzymał statuetkę „Złotego Mikrofonu” dla najlepszego komentatora pokazów lotniczych.

Nagrodę przyznał Klub Lotniczy „Na prostej”. Tadeusz Sznuk został także członkiem honorowym Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Wyróżnienia wręczono 13 września podczas obchodów 92. rocznicy powstania łódzkiego lotniska.

Tadeusz Sznuk jest dziennikarzem radiowym związanym z I i III programem Polskiego Radia, współtwórcą „Sygnałów Dnia” i prezenterem telewizyjnym znanym m.in. z programu „Jeden z dziesięciu”, który jest na antenie TVP2 od 1994 roku. Jest także pilotem samolotów i śmigłowców. Prowadzi i komentuje różne imprezy lotnicze m.in. Air Show w Radomiu, Piknik Lotniczy w Płocku, Mazury Airshow w Giżycku. Podczas spotkania w Łodzi wspominał czasy, kiedy latał w Aeroklubie Łódzkim.

 
(fot. A. Amerski i A. Wrona)

Seniorzy, z którymi spotkał się na jubileuszowej uroczystości byli jego instruktorami i kolegami, meteorologami, którzy przygotowywali mu prognozy pogody. – Szkolili mnie, uczyli latania, nocowali, gdy zapadł zmrok, a na drugi dzień była szansa na latanie. Zaprzyjaźniliśmy się – wspominał Tadeusz Sznuk.

Wyróżnienia wręczono 13 września podczas obchodów 92. rocznicy powstania łódzkiego lotniska.

 
(fot. A. Amerski i A. Wrona)

Źródło: Port Lotniczy Łódź
comments powered by Disqus