7-milionowy pasażer w Porcie Lotniczym Kraków

Powitanie 7-milionowego pasażera w Porcie Lotniczym Kraków (fot. Port Lotniczy Kraków)

31 pażdziernika 2019 r. po raz pierwszy w historii Port Lotniczy Kraków przywitał 7-milionowego pasażera!

Port Lotniczy Kraków został tym samym pierwszym portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 7 milionów pasażerów. 7-milionowym podróżującym #PROSTOzKRAKOWA był Pan Elmar z Niemiec, który przyleciał z żoną Kasią do serca Małopolski z Zurichu liniami lotniczymi SWISS.

Pasażera na  krakowskim lotnisku powitał: Radosław Włoszek, prezes Zarządu Portu Lotniczego Kraków, który powiedział: „7 milionowy pasażer w Kraków Arport to symbol naszego wspólnego sukcesu:pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska podróżując po całym świecie oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy dzięki której dzisiejsze wydarzenie stało się faktem. To także zasługa atrakcyjnego dla biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski".

„Przed nami kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz wdrożenie Planu Generalnego z budową nowej drogi startowej, rozbudową terminala pasażerskiego i terminala cargo. Konsekwencją tej inwestycji będzie powstanie ponad 10 tysięcy miejsc pracy oraz dalszy rozwój gospodarki Krakowa i całego regionu.” – dodał Radosław Włoszek.


(fot. Port Lotniczy Kraków)

Na 7 milionowego pasażera czekała niespodzianka w postaci walizki #KRKtravelchallenge oraz smartwatcha, a na pozostałych pasażerów rejsu słodkie upominki. Wszyscy obecni w terminalu pasażerowi zostali też zaproszeni do wpólnego zdjęcia #PROSTOzKRAKOWA. Symbolem dzisiejszego dnia jest bryła 7M ze zdjęciami pasażerów krakowskiego lotniska, którzy od poniedziałku przyłączyli się do akcji Kraków Airport „Czekamy na 7 MLN pasażera”.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus