67. Samolotowe Mistrzostwa Polski w Lataniu Precyzyjnym w Toruniu rozegrane

W dniach 5-8 września 2024 r. Aeroklub Pomorski był gospodarzem 67. Samolotowych Mistrzostw Polski w Lataniu Precyzyjnym.

Do tegorocznej rywalizacji o tytuł Mistrza Polski w Lataniu Precyzyjnym przystąpiło 24 pilotów z trzynastu aeroklubów. Piloci latali samolotami Cessna 152, Cessna 150, 3XTrim, Aeropakt 22, AT-3, DA20, Piper Cub.

Podczas Mistrzostw piloci trzykrotnie wylecieli na trasę, aby wykazać się swoimi umiejętnościami podczas konkurencji nawigacyjnych. Pierwszą konkurencję wygrał Marcin Chrząszcz. Druga konkurencja należała do Bolesława Radomskiego. Trzecie zadanie najlepiej wykonał Michał Bartler.

W konkurencji lądowań najlepszy wynik uzyskali ex aequo Zbigniewa Chrząszcz i Michał Bartler. Mamy dwóch Mistrzów Polski lądowań.

Po podliczeniu punktów na podium 67. Samolotowych Mistrzostw Polski w Lataniu Precyzyjnym stanęli:
1. miejsce – Michał Bartler (Aeroklub Stalowowolski) – 207 punktów
2. miejsce – Marcin Chrząszcz (Aeroklub Wrocławski) – 334 punkty
3. miejsce – Marcin Skalik (Aeroklub Częstochowski) – 343 punkty

Zawody zakończyły Samolotowy Puchar Polski 2024. Zwyciężył w nim Michał Wieczorek. Drugie miejsce zajął Michał Bartler. Na trzecim stopniu podium stanął Marcin Skalik.

Samolotowy Puchar Polski 2024 - podium (fot. Marcin Chrząszcz, Facebook)