60 lat Centralnego Poligonu SP w Ustce

fot. Martyna Józefiak

Uroczyste obchody z okazji 60-lecia powstania Centralnego Poligonu Sił Powietrznych odbyły się 30 sierpnia 2012 r.

W uroczystości wzięli udział Dowódca Sił Powietrznych gen. broni pilot Lech Majewski wraz z Szefem Wojsk OPL i Radiotechnicznych gen. brygady Michałem Sikorą, przedstawiciele innych Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Ministerstwa Obrony Narodowej, władze samorządowe i oświatowe, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz żołnierze rezerwy.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną przez Dziekana Sił Powietrznych ks. płk. Janusza Radzika. Po Mszy Świętej odbył się apel z udziałem Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Koszalina, kompanii reprezentacyjnej Sił Powietrznych oraz pododdziałów z jednostek garnizonu Ustka. Dowódcą uroczystości był mjr Mirosław Abramowicz.

Po zakończeniu apelu Dowódca Sił Powietrznych gen. broni pilot Lech Majewski wraz z Dowódcą Centralnego Poligonu Sił Powietrznych płk. Andrzejem Witkiem przecięli wstęgę na otwarciu Sali Tradycji CPSP. Zaproszeni goście, po zwiedzeniu Sali Tradycji i wpisaniu się do księgi pamiątkowej, wzięli udział w spotkaniu pokoleń w Klubie CSMW w Ustce. Obejrzeli premierę filmu na temat poligonu i otrzymali medale pamiątkowe, ryngrafy i podziękowania. Występ zespołu Wiarusy zachęcił wszystkich uczestników spotkania do wspólnego śpiewania znanych żołnierskich piosenek.

mjr Zbigniew Woszczyk

Więcej zdjęć na stronie Sił Powietrznych

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus