Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski w połowie 2021 roku

XXIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski 2021

Znany jest już termin XXIII Motoparalotniowych Mistrzostw Polski 2021. Paralotniarze zmierzą się w Krośnie w dniach od 28 czerwca do 3 lipca 2021 r.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Polski będą odbywały się w formule OPEN. Jak mówią organizatorzy: "przede wszystkim najważniejsze są chęci poznania latania zawodniczego i rozwijania swoich umiejętności".

Organizatorzy pod koniec ubiegłego roku przedstawili Ambasadorów Mistrzostw, czyli osoby, które będą wsparciem w zdobywaniu wiedzy i dzieleniu się doświadczeniem z przygotowań. Ambasadorzy są przedstawicielami na poszczególne województwa. To okazja żeby czerpać jak najwiecej od najlepszych!

XXIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski 2021 rozgrywane w kategoriach PF1 (start z nóg), PL1 (trajka), PL2 (trajka tandem). Klasyfikacja końcowa będzie ogólna oraz osobna dla osób startujących po raz pierwszy debiutantów.

Każdy może wystartować, ale należy pamiętać, że są to zawody rangi krajowej organizowane wspólnie z Aeroklubem Polskim i należy spełnić wymagania:

1. Każdy startujący musi posiadać licencję sportową FAI. (Organizatorzy zdaja sobie sprawę, że brzmi strasznie ale wytłumaczą jak ją zdobyć. Dodatkowo przypominają, że Ambasadorzy Mistrzostw mogą również pomóc w formalnościach),

2. Każdy startujący musi mieć ze sobą aktualne badania sportowe. (Organizatorzy podkreślają, że nie muszą być to badania lotnicze – grupy III (ale oczywiście mogą). Wystarczą badania sportowe wystawiane przez lekarza sportowego).

Dla pilotek i pilotów, którzy chcą wystartować po raz pierwszy, będziemy przybliżać sposoby przygotowania sprzętu, opisywać konkurencje, a może nawet zorganizujemy część praktyczną czyli trening dla chętnych – zachęcają organizatorzy.

Zapraszamy serdecznie pilotów zarówno na same zawody jak i do odwiedzania profilu zawodów na fb (XXIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski 2021), gdzie organizatorzy będą zamieszczać porady i cenne informacje.

Źródło: Aeroklub Polski - Sekcja Mikrolotowa
comments powered by Disqus