Przejdź do treści
Dni Małego Lotnictwa - Bemowo'08
Źródło artykułu

6. Ogólnopolskie Zawody Latających Makiet Samolotów

Dni Małego Lotnictwa - Bemowo '08
Warszawa, 29-31.082008 r.
 

Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Aeroklub Warszawski, Lotniczy Zakład Budżetowy MSWiA i Fundacja Przez Modelarstwo Do Lotnictwa, zapraszają modelarzy i miłośników lotnictwa na 6. Ogólnopolskie Zawody Latających Makiet Samolotów pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, pn.:

Impreza odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia br. (29 sierpnia, od godz. 16:30 ocena statyczna makiet w budynku BCK artbem, 30-31 sierpnia od 9:30 loty modeli na lotnisku Bemowo).
Dojazd na start – od ul. Piastów Śląskich, tj. od strony marketu Carrefour.

Dla mieszkańców stolicy jak i wszystkich zainteresowanych przyjezdnych rewia wiernych kopii prawdziwych maszyn będzie dużą atrakcją i zarazem interesującą lekcją historii lotnictwa. Organizatorzy mają nadzieję gościć na Bemowie najznakomitszych polskich modelarzy z pięknie zbudowanymi makietami, w tym m.in. aktualnych drużynowych mistrzów świata w klasie F4B: Mariana Kaziroda (mistrza świata z bombowcem Fairey Battle MkII), Piotra Zawadę (wicemistrza świata z makietą samolotu Airspeed AS10 Oxford) oraz Bogusława Małotę (drugiego wicemistrza świata z modelem dwusilnikowym samolotu Jak-6).

Tegoroczna edycja „Dni Małego Lotnictwa” może mieć charakter międzynarodowy za sprawą wstępnych deklaracji udziału modelarzy z Wielkiej Brytanii i Austrii.

Zawody zaliczane są do Pucharu Polski i rozegrane zostaną w następujących klasach: makiet latających na uwięzi F4B oraz zdalnie sterowanych F4C i F4G. W trosce o rozwój kategorii makiet, organizatorzy przeprowadzą dodatkową klasyfikację w konkurencji F4B juniorów - nie wyłączając zawodników, którzy chcieliby wystartować modelami sylwetkowymi klasy F4B/S. Ci ostatni będą szczególnie mile widziani. Impreza zamknie cykl rozgrywek do Pucharu Polski - 2008. Wzorem lat ubiegłych, bezpośrednio po jej zakończeniu ogłoszona zostanie klasyfikacja końcowa Pucharu Polski w kategorii makiet.

Uczestnicy zawodów muszą posiadać licencję sportową AP - ważną na rok 2008.
Więcej informacji na temat zawodów, program i formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej Bemowskiego Centrum Kultury art.bem  oraz program na stronie Urzędu Dzielnicy Bemowo

Kontakt:
Aeromodelklub artbem
Bogdan Wierzba
tel. (22) 532-04-24 lub 601-273-744 w godz. 10-18.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony