36. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika rozegrane

Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika (fot. aeroklub-polski.pl)

W miniony weekend (7-8 października) Aeroklub Częstochowski był gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika, które już po raz 36. były organizowane przez Aeroklub Polski. Zawody rozegrane zostały na aeroklubowym lotnisku w Rudnikach.

Do udziału w ostatnich zawodach w tym sezonie zgłosiło się dziewięć drużyn. Zawody były rozgrywane w klasie Unlimited i były również kwalifikacją pilotów do Kadry Narodowej 2018 oraz cyklem przygotowań do imprez międzynarodowych, w tym Rajdowych Mistrzostw Świata.

W sobotę została rozegrana pierwsza konkurencja. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsze drużyny wystartowały na trasę po godzinie 10, a kolejne drużyny ruszyły na trasę po godzinie 13. Sobotnia rywalizacja zakończyła się konkurencją na celność lądowania. Po pierwszej konkurencji na prowadzenie wysynęła się załoga w składzie Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz z 70 punktami.

W niedzielę od rana pogoda była niepewna, ale była jeszcze nadzieja na rozegranie ostatniej trasy. Jednak potem organizatorzy zdecydowali o odwołaniu ostatniej konkurencji ze względu na złe warunki atmosferyczne. Tym samym 36. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika rozegrały się tylko jedną konkurencją.

Zwycięzcy:
1. Janusz Darocha/Zbigniew Chrząszcz 70 pkt.
2. Krzysztof Wieczorek/Kamil Wieczorek 156 pkt.
3. Bolesław Radomski/Dariusz Lechowski 216 pkt.

Zwycięzcami Rajdowego Pucharu Polski 2017 zostali niesamowici Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz, wygrywając wszystkie imprezy rajdowe w tym sezonie! Gratulacje!

Wyniki:

Źródło: Wieczorek Flying Team
comments powered by Disqus