Przejdź do treści
Port Lotniczy Warszawa-Modlin (fot. A. Wajda)
Źródło artykułu

300 tys. pasażerów w sierpniu na lotnisku w Modlinie

Dokładnie 303 133 pasażerów – tyle wynosi od sierpnia rekord liczby obsłużonych pasażerów w jednym miesiącu na Lotnisku Warszawa/Modlin. W stosunku do analogicznego miesiąca w 2018 r. jest to wzrost o 6,8%.

22 sierpnia odnotowany został jeszcze jeden rekord. Tego dnia obsłużonych zostało 11 310 pasażerów. Jest to najlepszy dzienny wynik przewozowy w historii Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Kończący się okres wakacyjny pokazał jak duży wpływ na zwiększony ruch na lotnisku miało rozpoczęcie stałej współpracy z czterema czołowymi touroperatorami w Polsce. W sierpniu z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało niemal 23 tysiące pasażerów czarterowych, którzy mieli do dyspozycji 8 wakacyjnych destynacji, w tym tak popularne wśród Polaków kierunki jak Hammamet w Tunezji, Antalia w Turcji, czy Kefalonia i Kreta w Grecji. Finalizowane są plany zwiększenia siatki połączeń czarterowych na lato 2020. Touroperatorzy rozpoczęli już przedsprzedaż przyszłorocznych wakacji z wylotem z Lotniska Warszawa/Modlin.

Liczby mówią same za siebie – z Lotniska Warszawa/Modlin chce korzystać coraz więcej pasażerów. Po ośmiu miesiącach 2019 roku jest ich już 2 183 598. To o ponad 109 tysięcy więcej niż w tym samym okresie, w ubiegłym roku i wzrost na poziomie 5,3% – mówi Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Ostatni okres to także czas inwestycji w infrastrukturę Portu. Zakończyły się prace remontowe drogi startowej i rozpoczął się remont płyty postojowej. Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym portem regionalnym w Polsce wyposażonym w system odprawy z użyciem bramek biometrycznych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony