Przejdź do treści
Źródło artykułu

3 Międzynarodowy Małopolski Festiwal Balonów "Odlotowa Małopolska"

Województwo Małopolskie, Małopolska Organizacja Turystyczna, Miasto Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ oraz Kraków Balloon Team zapraszają na 3. Małopolski Festiwal Balonowy – „Odlotowa Małopolska”, który odbędzie się w dniach 22-24 marca 2024 roku.

To już kolejna edycja kolorowej fiesty na małopolskim niebie, która co roku gromadzi tłumy fanów lotnictwa i balonów. W międzynarodowych zawodach balonowych będzie brało udział blisko 30 załóg. Ze swoimi kolorowymi balonami na Podhale i w Beskid Wyspowy zawitają zawodnicy z Rumunii, Węgier, Litwy, Łotwy i Polski. W ubiegłym roku balonem, który wzbudził wyjątkowe zainteresowanie był tygrysek, a w tym roku będzie z nami latająca świnka 😊 ! Planują odwiedzić nas również mistrzowie podniebnych akrobacji: Sebastian Kawa, Flying Dragons Team oraz Paweł Kozarzewski – Lojak.

W czasie Festiwalu zaplanowano 4 loty. Pierwszy start balonów zaplanowany jest na piątek (22 marca) między godziną 15/16 z Lotniska w Nowym Targu. W sobotę (23 marca) odbędą się dwa loty zawodnicze. Poranny start między godziną 7/8 zaplanowany jest z terenu w Beskidzie Wyspowym. Natomiast popołudniowy lot odbędzie się z aeroklubowego Lotniska Nowy Targ o godzinie 15/16. Na niedzielę (24 marca) zaplanowano również lot o godzinie 12:30, który również odbędzie się z Lotniska Nowy Targ. W niedzielę o godzinie 14:30 odbędzie się uroczyste zakończenie zawodów.

W jaki sposób można wygrać zawody balonowe? W zawodach liczy się głównie precyzja. Dyrektor Sportowy planuje odpowiednie konkurencje – np. lokalizuje punkt który następnie oznaczony jest krzyżem o ramieniu 5 m, nad który każdy z pilotów powinien nadlecieć i rzucić marker, czyli taśmę obciążoną woreczkiem z piaskiem na końcu. Wygrywa ten, kto rzucił najbliżej środka.

Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów lotnictwa i balonów na miejsca startów, gdzie będzie można obserwować przygotowania do lotów. Doświadczycie gorącej atmosfery, podziwiając piękne widoki i akrobacje na niebie. Będzie odlotowo! Aby być na bieżąco zachęcamy do śledzenia informacji na temat startów bezpośrednio przed planowanymi lotami na profilach poświęconych wydarzeniu. 

Zapraszamy na Facebooka „Odlotowej Małopolski”: facebook.com/odlotowa.malopolska, Małopolskiej Organizacji Turystycznej facebook.com/mot.krakow i Kraków Balloon Team: facebook.com/krakowballoonteam.

Program Festiwalu może ulec zmianie. Loty odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmuje Dyrektor Sportowy wydarzenia.

Projekt sfinansowano ze środków Województwa Małopolskiego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony