Przejdź do treści
100 skoków spadochronowych po 100 wózków inwalidzkich (fot. kadr z folmu na youtube.com)
Źródło artykułu

100 skoków spadochronowych po 100 wózków inwalidzkich – nowy ważny projekt

PROJEKT 100, to próba wykonania 100 skoków spadochronowych jednego dnia. Głównym jego celem jest zebranie miliona złotych na zakup 100 specjalistycznych wózków inwalidzkich dla 100 cierpiących dzieci. Patronem projektu jest jedyny polski kosmonauta Generał Mirosław Hermaszewski, który po raz kolejny wspiera realizowane przez Tomasza Kozłowskiego działania.

Skoki odbędą się 21 czerwca 2018 roku na strefie spadochronowej SKY CAMP w Kazimierzu Biskupim koło Konina. Ponownie wybieram to miejsce ze względu na najwyższy poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia kadra instruktorska tej strefy, ale również ze względu na doskonały, wygodny i szybki samolot PAC 750 XSLOT oraz betonowy pas startowy, który zapewnia łagodne starty i bezpieczne lądowania – opowiada Tomasz Kozłowski. – Podczas realizacji „Projektu 48” kilkadziesiąt osób z tej strefy bezinteresownie zaangażowało się w to, abym ja mógł bezpiecznie skakać, a co za tym idzie, abyśmy wszyscy mogli skutecznie pomóc tym, do których kierowaliśmy nasze działania.

W Projekcie 100 chcemy pomóc 100 pokrzywdzonym przez los maluchom, które nigdy nie będą miały szansy na to, aby realizować podobne do naszych pasji. Nie będą nawet jeździć na rowerze, nie będą biegać, nie będą nawet chodzić. Ale dzisiaj my możemy ukierunkować nasze pasje tak, aby zwrócić uwagę wszystkich na cierpienia tych dzieci i poprosić dobrych ludzi o wpłatę jakiejś sumy, abyśmy wspólnie mogli uzbierać 1.000.000 zł i skutecznie poradzić sobie z konkretnym problemem w Polsce – tłumaczy Tomasz.

Te 100 skoków, to nie jest projekt sportowy, ale walka o równe szanse dla tych, którzy już na starcie tych szans nie mają.

Tomasz Kozłowski

Przyłącz się do mnie, proszę, i wspólnie pomóż tym maluchom! Ja zrobię wszystko, żeby wykonać jak najwięcej skoków po to, żeby innych zachęcić do pomagania słabszym – zachęca pomysłodawca Projektu 100.

Tomasz Kozłowski będzie na bieżąco informował o tym, co się dzieje na swoim profilu facebookowym www.facebook.com/thomas.kozlowski.56

W tej chwili rozważa jeszcze sposób pozyskiwania środków szukając takiej metody, która umożliwi dokonywania wpłat po najniższych kosztach. Od stycznia będzie już można wspierać te dzieci finansowo.

Wierzę, że w czerwcu 2018 roku zamówimy 100 nowych wózków i rozświetlimy uśmiechem setki twarzy! Dziękuję Wam za wsparcie i wszelką pomoc – mówi Tomasz Kozłowski, który Projekt 100 dedykuje historii polskich Lotników w 100-lecie polskiego lotnictwa.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony