Michał Gierlach Paralotniowym Mistrzem Polski 2019

Podium PMP 2019: 1. Michal Gierlach, 2. Krzysztof Schmidt, 3. Mariusz Wisniowski (fot. airtribune.com)

Kolejne Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte. Michał Gierlach ponownie na szczycie!

W dniach 16-22 czerwca 2019 w miejscowości Levico Terme w północnych Włoszech odbyły się Paralotniowe Mistrzostwa Polski. W zawodach udział dział wzięło 106 zawodników z Polski i wielu innych krajów.

Zawody upłynęły pod znakiem cumulonimbusów, które codziennie przeszywały dreszczem organizatorów i zawodników. Kilka tasków zostało z tego powodu odwołanych lub zatrzymanych. Pomimo mało sprzyjających warunków meteorologicznych udało się rozegrać 4 ważne konkurencje.

Walka o tytuł była zacięta. Po 3 taskach pierwszą trójkę dzieliło zaledwie 6 punktów.

Ostateczne rozdanie odbyło się w wyścigu nr 4, ze względu na burze przeniesionym do Bassano. Michał wygrał wyścig i tym samym przypieczętował zwycięstwo w zawodach. To już 4 tytuł Michała w ostatnich 5 latach. Dominator?

Drugie miejsce na podium PMP 2019 zdobył Krzysztof Schmidt a trzecie miejsce zajął Mariusz Wiśniowski.

Wśród kobiet swoją dominację potwierdziła Klaudia Bułgakow. Rozpędzała się wolno, zaliczając "bomb out" w pierwszym tasku, żeby w ostatnim wyścigu pokazać klasę, przylatując na 8 miejscu w generalce.


Mistrzostwa Polski - Kobiety: 1. Klaudia Bułgakow, 2. Joanna Kocot, 3. Monika Makowska (fot. airtribune.com)

Objawieniem w tym roku była Joasia Kocot, która po trzech wyścigach zajmowała pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet PMP. Ostatecznie została Wicemistrzynią Polski.

Walka o 3 miejsce była ostra a drzazgi fruwały gęsto. Monika Makowska, Anna Piskozub i Anna Zazula toczyły zaciętą walkę do samego końca. Emocje kipiały. Rzutem na taśmę i o włos 3 miejsce na podium zdobyła Monika Makowska.

Klasę sport zdominował w tym roku Cezary "Carlos" Szymkiewicz. Szczególny popis Carlos dał w T3, który ukończył na 3 miescu w generalce. Carlos imponował również swoimi talentami muzycznym grywając wieczorami jazzowe ballady na pianinie w kampingowej restauracji. Drugie miejsce w klasie sport zajął Marek "Żeglarz" Mogielnicki a trzecie Przemysław Potocki.


Mistrzostwa Polski Sport: 1. Cezary Szymkiewicz, 2. Marek Mogielnicki, 3. Przemyslaw Potocki (fot. airtribune.com)

Drużynowym Mistrzem Polski został UFO Team, drugie miejsce zajął Żywiec Air Team a trzecie miejsce zajęła Grupa 303.

Pełne wyniki zawodów są na stronie Airtribune www.airtribune.com/polish2019/results

Na powyższej stronie, dzięki nowoczesnej technologii (livetracking), można również ponownie prześledzić każdą z konkurencji i poczuć ducha rywalizacji – (przy wybranym tasku nacisnąć „REPLAY: 2D”).

Źródło: Polska Kadra Paralotniowa
comments powered by Disqus