Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nowoczesny symulator będzie dostępny dla studentów Politechniki Wrocławskiej

W poniedziałek (29 października) w siedzibie firmy Bisek rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Cezary Madryas podpisał list intencyjny umożliwiającym wrocławskim studentom m.in. dostęp do nowoczesnego symulatora kierowania ruchem na lotniskach.

Porozumienie zawarli prof. Cezary Madryas, Andrzej Bisek, szef firmy Bisek oraz przedstawiciel Gminy Lubin. Dzięki umowie studenci naszej uczelni zyskają dostęp do nowoczesnego symulatora zarządzania ruchem na lotniskach, którym umożliwia m.in. odwzorowanie wyglądu i funkcjonowania każdego polskiego portu lotniczego.

Szkolenia na symulatorze będą dostępne dla osób kształcących się na kierunku Inżynieria lotnicza. Dodatkowo będą mogły one korzystać z terenu lotniska w Lubinie, gdzie zlokalizowany jest uczelniany ośrodek lotniczy.

Dzięki współpracy z prezydentem Lubina, w zeszłym roku, udało się nam pozyskać kawałek terenu na tamtejszym lotnisku. Umożliwi nam to prowadzenie zarówno działalności naukowo-badawczej, jak i dydaktycznej – mówił podczas spotkania prof. Cezary Madryas. – Jesteśmy w tym momencie jedyną uczelnią w Polsce, która kształci na kierunku inżynieria lotnicza i będzie miała do dyspozycji studentów tak nowoczesny i unikalny symulator.

Andrzej Bisek: – Z profesorem Cezarym Madryasem znam się bardzo dobrze od 1993 roku. To, co nas wyróżnia, to fakt że może niewiele ze sobą rozmawiamy, ale za to bardzo konkretnie wspólnie działamy. Dzisiejsze porozumienie jest doskonałym tego przykładem.

Lotniczy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy w Lubinie

W zeszłym roku prof. Cezary Madryas, rektor PWr oraz Robert Raczyński, prezydent Lubina podpisali porozumienie, na mocy którego na terenie lotniska Aeroklubu Zagłębia Miedziowego w Lubinie powstał Lotniczy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Politechniki Wrocławskiej.

W planach uczelni jest prowadzenie tam zajęć dydaktycznych, a także uruchomienie laboratoriów z tunelami aerodynamicznymi czy warsztatów technicznych. Ze współpracy w pierwszej kolejności skorzystają studenci i naukowcy wydziałów: Elektrycznego, Mechanicznego i Mechaniczno-Energetycznego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony