Świetny występ warszawskich studentów w zawodach SAE Aero Design

Studenci z koła SAE AeroDesign z samolotami na zawodach w Kalifornii (fot. SAE AeroDesign/FB)

Dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i trzy trzecie – to wyniki zespołu z Politechniki Warszawskiej w międzynarodowych zawodach dla studentów zajmujących się projektowaniem i budowaniem samolotów bezzałogowych.

Studenci Politechniki Warszawskiej z Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, wzięli udział we wszystkich trzech konkursowych klasach: Regular, Micro i Advanced.

Bezkonkurencyjni okazali się w klasie Regular – wygrali klasyfikację generalną i klasyfikację lotów. Dodatkowo zajęli drugie miejsce w klasyfikacji lotów i trzecie w klasyfikacji generalnej klasy Micro, a w klasie Advanced byli trzeci w lotach i trzeci w łącznej punktacji.

Zawody SAE Aero Design trwały od 5 do 7 kwietnia 2019 roku. Studenci z całego świata rywalizowali w Van Nuys w Kalifornii.

Politechnikę Warszawską reprezentował dwunastoosobowy zespół w składzie: Daniel Pyś, Weronika Stolarczyk, Aleksandra Pakuła, Marcin Janoszuk, Piotr Czubak, Tomasz Raczkowski, Piotr Pacuszka, Michał Modzelewski, Justyna Głuchowska,Tomasz Sadowy Sadowski, Urszula Gołyska i Tomasz Sawina.

Co działo się w trakcie zawodów? Relację studentów Politechniki Warszawskiej można przeczytać na fanpage'u koła SAE AeroDesign.

Jak wyglądały przygotowania do takich prestiżowych międzynarodowych zmagań? Kilka tygodni temu odwiedziliśmy warszawskich studentów w ich modelarni i rozmawialiśmy o pracy nad samolotami. Relację z tej wizyty opisaliśmy na blogu Plac Politechniki 1.


Studenci z koła SAE AeroDesign po zawodach w Kalifornii

Źródło: Politechnika Warszawska
comments powered by Disqus