Sukces studentów PW w zawodach na Florydzie

Zespół z PW na AeroDesign na Florydzie (fot. SAE AeroDesign/profil na Facebooku)

Studenci Politechniki Warszawskiej po raz kolejny potwierdzili, że w projektowaniu i budowaniu samolotów bezzałogowych oraz wykonywaniu przez nie misji należą do absolutnej światowej czołówki. Trzy pierwsze miejsca, jedno drugie i dwa trzecie – to wyniki Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign w międzynarodowych zawodach, które od 21 do 23 kwietnia 2017 roku odbywały się w Lakeland.

Drużyny miały za zadanie zaprojektować i zbudować samoloty bezzałogowe (nawet do 4 m rozpiętości) oraz wykonać nimi specjalne misje, takie jak precyzyjny zrzut ładunku humanitarnego, podniesienie jak największego ciężaru czy start po rzucie z ręki.

Drużyna  z PW startowała w trzech klasach:
Micro – kompaktowy samolot bezzałogowy obsługiwany przez dwuosobową ekipę,
Regular – samolot udźwigowy, który ma za zadanie transportować jak największy ciężar, w którym zakazane jest użycie kompozytów włóknistych,
Advanced – samolot zdolny do wykonania autonomicznego lotu (bez manualnego sterowania). Podczas misji zrzuca ładunek humanitarny do celu.

Zespół z PW był najlepszy w klasyfikacji generalnej klasy Regular, pierwsze miejsce zajął też za największy podniesiony w tej klasie ciężar oraz za Payload Fraction w klasie Micro. Nasi studenci zajęli drugą pozycję w klasyfikacji generalnej klasy Advanced. Trzeci wynik uzyskali zaś w klasyfikacji generalnej klasy Micro oraz za celność zrzutu w klasie Advanced.


(fot. SAE AeroDesign/profil na Facebooku)

Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE AeroDesign działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Nasi studenci w zawodach Aero Design występują już od 25 lat i cieszą się mianem najbardziej utytułowanej drużyny w historii konkursu.

Źródło: Politechnika Warszawska
comments powered by Disqus