Międzynarodowa Konferencja Naukowa IRL 2020 w formie hybrydowej

Międzynarodowa Konferencja Naukowa IRL 2020 w formie hybrydowej

Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Transportu Lotniczego poinformowali, że VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020 odbędzie się w dniu 20 października 2020r. na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, przy ul. Koszykowej 75.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce, stacjonarnie w konferencji mogą uczestniczyć tylko zaproszeni goście. Pozostałe osoby, zainteresowane przebiegiem wydarzenia, organizatorzy zachęcają do śledzenia transmisji na żywo na kanale YouTube Wydziału Transportu.

Celem Konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i osiągnięć środowisk naukowych oraz organizacji lotniczych w zakresie transportu lotniczego i integracji z pozostałymi gałęziami transportu. Jest to unikalna okazja do wysłuchania referatów, wykładów oraz podjęcia dyskusji na temat innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu.

Głównymi tematami tegorocznego wydarzenia będą Innowacyjne rozwiązania w zakresie transportu lotniczego i powiązania z innymi gałęziami transportu oraz Wpływ CPK na rynek pracy.

Tegoroczna edycja Konferencji będzie obejmowała tematyką także zagadnienia takie jak: systemy zarządzania transportem lotniczym, kolejowym i drogowym; analiza bezpieczeństwa, niezawodności i ryzyka w systemach zarządzania ruchem lotniczym; prawne i ekonomiczne aspekty transportu lotniczego; nowe technologie nawigacji lotniczej; czynnik ludzki w inżynierii ruchu lotniczego; wpływ transportu lotniczego na środowisko; konkurencja międzybranżowa w lotnictwie; bezzałogowe statki powietrzne – zarządzanie i kontrola; nowoczesne sposoby obrony w zakresie zagrożeń cybernetycznych w lotnictwie.

Po części stacjonarnej, konferencja zostanie przeniesiona całkowicie do Internetu, gdzie odbędą się trzy sesje plenarne, podczas których uczestnicy będą prezentować swoje artykuły naukowe. Dostęp do tej części zostanie udostępniony wkrótce.

Głównym partnerem Konferencji IRL 2020 została spółka Centralny Port Komunikacyjny.

Więcej informacji na stronie www.konferencjairl.pw.edu.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Politechnika Warszawska
comments powered by Disqus