Społeczność naukowa w Madrycie doceniła studentów Politechniki Rzeszowskiej

Aerodays 2011

W ubiegłym tygodniu odbyła się, organizowana przez Komisję Europejską największa w Europie konferencja naukowa dla lotnictwa, Aerodays 2011. W dniach przebiegu konferencji ( 29.03-01.04.2011r.) przeprowadzono również konkurs na najbardziej innowacyjne i zaawansowane projekty studenckie z europejskich uczelni wyższych. Po pierwszej selekcji do konkursu stanęło 39 prac. Ten wybór projektów przedstawiono słuchaczom Madrycie.

Wszystkie projekty z Polski, jakie zakwalifikowały się do konkursu należą do studentów Politechniki Rzeszowskiej. Dwa z nich przedstawiło Studenckie Koło Naukowe Lotników, a trzeci – Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów. Dla studentów to niezwykle istotne wyróżnienie ze strony lotniczej społeczności naukowej.

Najbardziej cieszącym jednak jest fakt, że główną nagrodę otrzymał projekt rzeszowskich studentów „PR-5 Wiewiór+”. A nagrodę wręczała na oficjalnej gali w centrum kongresowym Palacio Municipal de Congresos de Madrid komisarz ds. badań, innowacji i nauki w Komisji Europejskiej - Máire Geoghegan-Quinn w towarzystwie sekretarza generalnego ds. innowacji hiszpańskiego ministerstwa nauki i innowacji Juan’a Tomás’a Hernani oraz przedstawicieli korporacji związanych z przemysłem lotniczym, Domingo Ureña - Przewodniczącego ASD AeroSpace & Defence Industries Association of Europe, Jean-Paul Herteman, Prezesa Firmy SAFRAN.
 

Źródło: Politechnika Rzeszowska
comments powered by Disqus