Przejdź do treści
Dr hab. inż. Tomasz Rogalski, prof. Politechniki Rzeszowskiej (fot. B. Motyka)
Źródło artykułu

Prof. Politechniki Rzeszowskiej, Tomasz Rogalski członkiem Komitetu Programowego ICAS

Dr hab. inż. Tomasz Rogalski, prof. PRz, kierownik Katedry Awioniki i Sterowania na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa został członkiem Komitetu Programowego The International Council of the Aeronautical Sciences. Pracownik Politechniki Rzeszowskiej jest jednym z czterech naukowców z Polski zaproszonych do prac w tym gremium.

Stowarzyszenie ICAS

The International Council of the Aeronautical Sciences (ICAS) zostało założone w 1957 r. przez Theodore von Karmana jako niezależna od rządów ogólnoświatowa organizacja, której celem jest swobodna wymiana informacji z zakresu badań i technologii lotniczych (aeronautycznych). Obecnie stowarzyszenie ICAS działa w 32 krajach, skupiając inżynierów i naukowców zajmujących się lotnictwem i kosmonautyką (aeronautyką). Dzięki międzynarodowym spotkaniom stwarza studentom i młodym naukowcom możliwość włączenia się w ogólnoświatową sieć wspierającą współpracę we wspomnianych obszarach.

Główne kierunki działań stowarzyszenia ICAS obejmują: organizowanie konferencji, warsztatów i spotkań tematycznych, w których biorą udział osoby z całego świata jako słuchacze i prelegenci, prezentację szerokiej opinii publicznej wyników międzynarodowych prac, w tym wyzwań i problemów, z jakimi spotykają się naukowcy i badacze w zakresie aeronautyki, organizowanie międzynarodowych konkursów upowszechniających wyniki badań liderów. Członkami ICAS mogą być osoby prywatne, firmy i instytucje. Komitet Programowy ICAS, w którego pracach uczestniczy prof. PRz Tomasz Rogalski, decyduje m.in. o kierunkach i tematach działań stowarzyszenia.

Prof. PRz Tomasz Rogalski

Dr hab. inż. Tomasz Rogalski, prof. PRz jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej, specjalności lotnictwo. Od 2014 r. pełni funkcję kierownika Katedry Awioniki i Sterowania, a od bieżącego roku również kierownika Badań Lotniczych i Kosmicznych w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej. W pracy zawodowej zajmuje się badaniami nad automatycznym sterowaniem lotem samolotów załogowych i bezzałogowych oraz bezpieczeństwem lotniczym.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony