Motoszybowiec AOS-71 w finale konkursu Dobry Wzór 2013

Motoszybowiec AOS-71 z napędem elektrycznym, fot. Marian Misiakiewicz

Miło nam poinformować, że dwumiejscowy motoszybowiec AOS-71 z napędem elektrycznym zakwalifikował się do finału konkursu "Dobry Wzór 2013." 

"Dobry Wzór" to konkurs organizowany od 1993 roku przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Celem konkursu jest wyróżnianie produktów i usług przeznaczonych dla polskiego konsumenta, użytkownika. Wyróżnione produkty charakteryzują się wysoką jakością wzornictwa. Certyfikat jakości, który uzyskuje uczestnik konkursu zapewnia wsparcie dla producenta i dystrybutorów danego produktu, ale przede wszystkim pozwala wyróżnić się na ryku lub wzmocnić pozycję.

W tegorocznej, jubileuszowej, 20 edycji konkursu "Dobry Wzór 2013" pozytywną opinię ekspertów otrzymało ponad 1000 produktów i 200 usług. W tym gronie znalazł się również motoszybowiec AOS-71, który został opracowany przez naukowców z dwóch politechnik: Rzeszowskiej i Warszawskiej. Prototypowy model dwumiejscowego motoszybowca jest jedynym tego typu statkiem powietrznym w Polsce i jednym z niewielu na świecie. To, zgodnie z założeniami projektu, konstrukcja nowej generacji.

Obecność tego projektu w w/w konkursie jest okazją, aby zaprezentować  - również od strony estetycznej i zaznajomić z tym prototypem szersze grono odbiorców, ponieważ finałowe projekty konkursu "Dobry Wzór" są prezentowane przez media, a Instytut organizuje dla nich prestiżową wystawę dobrych praktyk wzorniczych. 

W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Minister Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, a finałowy model motoszybowca będzie można oglądać w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie od 24 października br.

 

Katarzyna Hadała 

Źródło: Politechnika Rzeszowska
comments powered by Disqus