420 tys. złotych dla studentów Politechniki Rzeszowskiej w konkursie „Najlepsi z najlepszych 3.0”

EUROAVIA Rzeszów na zawodach SAE Aero Design East 2018 w USA (fot. prz.edu.pl)

Studenci z koła naukowego EUROAVIA Rzeszów oraz Legendary Rover Team, jako jedyni z Podkarpacia, znaleźli się w gronie 98 drużyn, które otrzymały pieniądze z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów.

Pieniądze dla wybitnie uzdolnionych studentów pochodzą z projektu „Najlepsi z najlepszych 3.0”. Studenci z Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa otrzymają ponad 300 tys. zł. Warto dodać, że EUROAVIA Rzeszów było beneficjentem w każdej poprzedniej edycji projektu, nieprzerwanie od 2015 roku.

Pieniądze przeznaczymy na udział w największych zawodach samolotów udźwigowych SAE Aero Design w USA oraz w międzynarodowych konferencjach naukowych – mówi Mateusz Rakieć z EUROAVIA Rzeszów, student lotnictwa i kosmonautyki PRz. – Wsparcie od ministerstwa pozwoli nam również podnieść kwalifikacje i umożliwi dalszy rozwój projektu poprzez liczne szkolenia.

EUROAVIA Rzeszów na zawodach SAE Aero Design East 2018 w Stanach Zjednoczonych zdobyła trzy medale jeden srebrny i dwa brązowe.

Ponad 120 tysięcy złotych otrzyma od MNiSW również koło naukowe Legendary Rover Team. Twórcy łazika marsjańskiego Politechniki Rzeszowskiej otrzymaną kwotę przeznaczą na uczestnictwo w zawodach robotów, kursy i szkolenia. – Pieniądze z projektu pokryją część kosztów transportu łazika, wyjazdów i noclegów reprezentacji. W planach jest również rozwój osobisty członków ekipy Legendary poprzez kursy doszkalające i szkolenia z oprogramowania inżynierskiego – mówi Patryk Figiel z ekipy LRT, student lotnictwa i kosmonautyki PRz.


Legendary Rover Team (fot. Rafał Mazur)

Projekt pt. "Najlepsi z najlepszych! 3.0." jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności. Studenci z Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów razem z drużyną Legendary Rover Team, są jedynymi zespołami z Podkarpacia, zakwalifikowanymi do projektu.

Źródło: Politechnika Rzeszowska
comments powered by Disqus